1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

تست بینایی طوطی

قدرت دید طوطی حس بینایی طوطی

این مطلب قبلا توسط امید شایگان نوشته شده بود و از آرشیو آورده شد احتمالا نیاز به بازبینی و بروزرسانی دارد

چگونه متوجه شویم چشم طوطی ضعیف است یا سلامت؟

اگر طوطی خود را در فضایی روشن قرار دادید اما مردمک چشم طوطی کاملا بسته نشد می تواند نشانه ای از ضعف دید در طوطی شما باشد

یکی از مهمترین علل ضعف دید در طوطی سانان قرار دادن قفس پرنده در نزدیکی لامپی پرنور است (یعنی در فاصله کم از نور زیاد ) که می تواند در دراز مدت باعث کوری کامل شود. خصوصا در پرندگان کوچکتری مثل قناری بسیار دیده شده این مورد.

همچنین اگر بجهت گرم نگاه داشتن محیط جوجه طوطی از لامپ پرنور استفاده شود هم روی دید پرنده تاثیر مخرب خواهد داشت.

مردمک چشم گشاد شده و چه در فضای روشن و چه تاریک یکسان می ماند حتی هنگامی که طوطی هیجان زده می شود یا عصبانی می شود هم مردمک کوچک و تنگ نخواهد شد.

در مورد طوطی هایی که رنگ عنبیه و مردمک انها تقریبا همرنگ یکدیگر هستند (مثل بسیاری کاکاتوها) تشخیص به روش یاد شده دشوار می شود اما باز هم بسادگی می توان با حرکات دست از طرفین قدرت دید طوطی را آزمایش کرد.

از سایر عوامل مهم در تشدید ضعف در بینایی طوطی سانان تغذیه نامناسب مثل استفاده زیاد از دانه های روغنی مثل تخمه و بادام است و همچنین خوراکی هایی مثل چربی - نمک - شکلات و... مضر هستند. همچنین بوی سیگار نیز در بینایی پرنده تاثیر مخرب خواهد گذاشت

بهمین خاطر است که علاقه مندان به خرید طوطی هنگام خرید جهت اطمینان از سلامت اولیه به چشمان پرنده خوب دقت می کنند چراکه چشمان کدر یا بی حال یا چشمانی شاداب و درخشنده درصد زیادی اطمینان حاصل می کنند.

از سری دست نوشته های امیدشایگان 

قدرت دید طوطی حس بینایی طوطی


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top