1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

ماجرای طوطی خانواده بهنوش بختیاری

طوطی هنرپیشه

این خانواده همدمی دارد یك طوطی سخنگو كه نامش را «آلكس» گذاشته‌اند، اگر می‌خواهید با این طوطی بانمك چهار ساله، كه دائما می‌گوید: خوبی و البته دیالوگ‌های دیگری هم می‌گوید، آشنا شوید، از زبان پدر خانواده بخوانید: «خانه پسرم؛ بهروز در محله سعادت‌آباد است و در طبقه دوازدهم زندگی می‌كند، این خاطره در آذرماه سال گذشته اتفاق افتاد، عروسم می‌گوید: دیدم از تراس صدا می‌آید و یكی دارد خودش را به پنجره می‌زند. در را باز می‌كند، طوطی سلام می‌كند و خودش را داخل خانه‌پرت می‌كند، چون هوا سرد بود از زور سرما می‌لرزید، گویی از خانه‌ای فرار كرده بود، در واقع «طوطی فراری» بود!؟ (می‌خندد)... عروسم به من زنگ می‌زند و جریان را تعریف می‌كند، من هم یك قفس می‌خرم و می‌روم طوطی را از خانه پسرم می‌آورم، البته بگویم یك اعلامیه هم در محله پسرم به در و دیوار زدیم تا صاحبش پیدا شود، اما پیدا نشد و حالا یك سال است كه این طوطی پیش ماست، مادر می‌گوید: و وابسته‌اش شدیم (حالا اگر صاحب طوطی خواننده مجله باشد و این طوطی را شناسایی كرده به مجله زنگ نزند، چون نمی‌توانیم نشانی منزل آنها را بدهیم، به این خاطر ‌كه خانواده بختیاری به این طوطی انس گرفتند.)

مادر می‌گوید: «آلكس» را مرتب پیش دكتر می‌بریم، یك روز درمیان حمامش می‌كنیم، این طوطی 60 سال عمر و در 20 سالگی هم ازدواج می‌كند.

(پیغام مدیر: اینا حرفای دامپزشکای ناکارامد است که این حرفارو به مردم می زنن مثلا اینکه یک طوطی در 20سالگی تازه دنبال جفت می گردد و 60 سال عمر می کند ) باعث می شوند مردم بسیار ساده تر به طوطی نگاه کنند و از حساس بودن انها اگاه نباشند یعنی نگهدارنده می اندیشد که حتما بدون ردخور 50 سال عمر می کند و تا سالها هم احتیاجی به جفت نخواهد داشت!)

 

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top