1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

معرفی فروشگاه تخصصی طوطی دنیای منقارکج ها

امید شایگان اذر

سال 2005 هيچ اطلاعات خوب و مستندی در رابطه با طوطيسانان در سايت های فارسی وجود نداشت از اين روی و با مهارت و اشتياقی که در خود می ديدم و با توجه به تجربه هايی که از نگهداری پرورش چند گونه طوطی مانند خاکستری کنگو و تيمنه و مرغ مينا و الکساندر بزرگ و کوچک داشتم بران شدم تا سايتی جامع و قابل را دردنيای اينترنت فارسی راه اندازی کنم.

بدليل نوشتن مطالب مفيد که هميشه حاصل تجربه و تحقيقاتم بوده با استقبال بسيار خوبی از طرف علاقه مندان و بازدیدکنندگان روبرو شديم و در سال 2008 فروشگاه تخصصی طوطی دنیای منقارکج ها (مرکز تحقيقات طوطی سانان) را راه اندازی کرديم.

در تمامی این سالها هدف اول من این بوده که طوطی ها بهتر نگهداری شوند زیرا معتقدم در کشورمان مردم توجه کافی نسبت به حیوانات خانگی که مسئولیت نگهداری اش را به عهده می گیرند ندارند.

درامد حاصل از خریدو فروش ها را بیشتر صرف بالا بردن فرهنگ نگهداری از این مخلوقات زیبا کردم با کار کردن دائمی روی این سایت و انجمن "تالارگفتگو" و ترجمه - چاپ کتاب های متعدد و مقالات آموزشی - گرداوری و ترجمه dvd های جذاب و آموزشی چند دوره مسابقات پرندگان زینتی سخنگو برگزار کردیم با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری در فرهنگسراها که خیلی خوب از طرف علاقه مندان و رسانه ها مورد استقبال قرار گرفت.

با خرید از بخش فروشگاه ما مارا در جهت پیشبرد اهدافمان که همانا بالابردن سطح اگاهی و فرهنگ نگهداری صحیح است یاری می کنید.

این فروشگاه به معنای واقعی کلام قدیمی ترین (اولین) و معتبرترین فروشگاه اینترنتی در ایران است.

نمای جدید فروشگاه تخصصی طوطی سانان منقارکج ها

در راستای موفقیت هایی که داشته ایم افراد بسیاری سعی کردند از ما پیروی کنند اما فاکتور مهمی مثل علم و تجربه را نداشتند بلکه تنها علاقه داشتند و تنها دنبال کسب درامد بودند به این خاطر همگی محو شدند !

از این روی درخواست می کنیم ابتدا تحقیق و بررسی کامل انجام دهید در غیر اینصورت تجربه تلخی را برای خود و حتی خانواده رقم خواهید زد.

در این فروشگاه بهداشت - سلامت - تغذیه و نگهداری صحیح طوطی ها حرف اول را می زند و برای من از همه چیز مهم تر است. شما هر بار که به فروشگاه منقارکج ها سر بزنید شاهد نظافت و تغذیه عالی جوجه کاسکوها و سایر طوطی ها خواهید بود این رژیم شامل حبوبات خیس کرده جوانه زده مانند ماش - نخود - گندم - بلال تازه یا ذرت نرم  پخته شده - سیب - تخمه تازه افتابگردان کانادائی انواع میوه جات و گاه خوراکی های دیگر می باشد.

هر جوجه کاسکو یا هر طوطی که باشد درمان انگلی خواهد ویتامین ها و داروهای اولیه لازم را بصورت خوراکی دریافت و ما تنها پس از اطمینان از سلامت و گذراندن قرنطینه اقدام به فروش می کنیم که این بسیار مهم است.

طوطی های ما شامل دو دسته هستند سخنگو ها یا جوجه ها انها که قبلا صاحب داشته اند و سخنگو هستند حتما اسباب بازی دارند تا در مدتی که داخل فروشگاه هستند هم حوصله شان کمتر سر برود و شاداب تر باشند همچنین گاها از سنگ معدنی هم استفاده می کنند.

از انجا كه هر طوطي جديد بايد از چند مرحله بگذرد تا ما انرا قبول كنيم و برای فروش بگذاريم معمولا خيلی فروی هم صاحب جديد پيدا مي كنند كه اين به لطف خدا و اعتبار بالاي فروشگاه منقاركج هاست.

این ها تنها بخشی از تفاوت های ما با سایر همکاران کوچک و بزرگمان است

دمای بخش نگهداری از پرندگان (قرنطینه و پانسیون ) همیشه به وسیله اسپلایت و دماسنج عالی نگاه داشته می شود زیرا مناسب حال طوطی های خیلی جوان نیست که دائما هوا سرد و گرم شود.

- خوشحالم از اينكه هميشه پرنده ها را با پول عوض نمي كنم يعني گاهي كه متوجه مي شم شخص خريدار صاحب خوبي براي يك طوطي نمي تونه باشه امكان ندارد بهش پرنده بفروشم.

امیدواریم با خرید از سایت رسمی طوطیها شادی و روزهای خوبتری را با خود به خانه ببرید.

فروشگاه تخصصی طوطی منقارکجها شامل بخش هایی است که کمتر پرنده فروشی در ایران دارای چنین امکانات مکانی و نظم کاری می باشد که تصمیم گرفتیم توضیحات کاملی در این رابطه ارائه دهیم.

قفس کاکادو خرید و فروش کاکتو و جوجه کاکاتو

۱. خود فروشگاه یا دفتر فروش که محیطی همیشه پاکیزه می باشد

مرکز پخش قفس طوطی

۲. دومین بخش مهم از فروشگاه شو روم show room یا همان انبار بسیار وسیع فروشگاه می باشد که همه مدل قفس و لوازم را به تعداد بسیار بالا در خود جا داده که بازدیدکنندگان و خریداران می توانند پس از هماهنگی وارد این بخش شده و قفس یا لوازم مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

جوجه طوطی ماکائو قرمز و ابی طلایی 

۳. بخش پانسیون این بخش هم دارای محیطی کاملا پاکیزه و تمیز است که خصوصا در ایام تعطیل مثل عید و تابستان و... پذیرای پرندگان بیشماری است و در بهترین شرایط نگهداری می شوند هزینه هر روز نگهداری از پرنده شما 5 تا ۱۰ هزار تومان می باشد و در هنگام پانسیون رسیدی دریافت می کنید که در آن توضیح داده شده که در بهترین شرایط نگهداری می شوند سعی ما در این است که امانت دار خوبی باشیم. لازم به ذکر است که تنها روزی یکبار می توانید تماس بگیرید و حال پرنده تان را جویا شوید.بخش قرنطینه که معمولا طوطی ها خصوصا وارداتی ها پس از مدتی ماندن در این بخش به بخش فروش یعنی فروشگاه انتقال می یابند. گفتنی است داشتن بخش پانسیون یا قرنطینه امکانات چنداتی لازم ندارد اما داشتن فضا و مکانی بزرگ نعمتی است برای یک پرنده فروشی معتبر که هرگز پرنده فروشی را در تهران مشاهده نکردم که دارای این امکانات (فضا و مکان) باشد و مهم تر اینکه از این مکان ها به صورت صحیح بهره ببرد.

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top