1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

قار زدن و جیغ کشیدن طوطی خاکستری کاسکو

علت قار کشیدن کاسکو های وحشی 

عده ای فکر می کنند کاسکو هرچی بیشتر قار بزند بعدا بلندتر و بهتر صحبت می کند عده ای هم براین باورند که کاسکوی وحشی هرچی کمتر قار بزند و کمتر بترسد خوب تر است اما هر دوی اینها اشتباه است.

قار زدن کاسکو نشانه هوش بالای این پرنده است که اگر یک کاسکویی را انتخاب کرده اید که قبلا صاحبی نداشته و تازه وارد کشور شده باید خوشحال باشید که یک پرنده سلامت ترسو خریداری کرده اید زیرا نترسیدن و سروصدا نکردن یک کاسکویی که هنوز حرفی یاد نگرفته می تواند 2 پیغام مهم داشته باشد یکی اینکه این پرنده قبلا صاحب داشته و ترسش ریخته اما هیچ پیشرفتی نکرده و یا بهتر است بگوییم استعدادش را کور کرده اند و یا احتمال این وجود دارد که یک پرنده ای که نمی ترسد و قار نمی کشد کسل و بیمار باشد زیرا یک کاسکوی سالم نسبت به اتفاقات اطرافش واکنش نشان می دهد یعنی با سروصدا و جیغ کشیدن درک بالای خود از محیط را به ما نشان می دهند.

اما این قار کشیدن یک حدی دارد یعنی اگر درست و با ارامش با او برخورد شود به سرعت متوجه می شود که محیط جدید دوستانه است و کسی قصد اسیب رساندن یا ترساندنش را ندارد که به اینصورت روند اعتماد و اهلی شدن با سرعت بیشتری پیش می رود. وقتی به کاسکویی اموزش ندیده و کال نزدیک می شوید طبیعی است که احساس خطر کند اگر قبلا صاحب نداشته باید از ادم ها کمی بترسد

ضمنا کاسکوهای سخنگو و اهلی هنگامی که تو قفس هستند و به چیزی اعتراض دارند به سقف قفس اویزان شده و در حالتی وارونه اقدام به زدن تک قار های تیز می کنند دقت کنید تک قار هایی با صدای تیز و کوتاه. این صدا نشان دهنده اعتراض پرنده است یعنی مثلا ممکن است بخواد از قفس بیرون بیاد یا چیز دیگری را بطلبد.

 

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top