1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

افتخارات من در رسته کاری خودم

متن زیر نیز از آرشیو آورده شده - سال 90:

۱- یک مجموعه حرفه ای همه چیزش باید حرفه ای باشه و تصاویر هم شامل همین حرفه ای گری ها میشه من اگر یه عکس معمولی  تو سایت بزارم آنوقت فرق میان منو در چیست بگو؟؟؟؟


ما باید تصویری که از طوطی های موجود اینجا درج می کنیم تمیز و زیبا و با کیفیت باشد تا بیانگر تفاوت ها باشد تا همگان بیش از پیش اطمینان داشته باشند که در کار خود بهترین هستیم و خواهیم ماند نه فقط تصویر بلکه سایر نکات نیز رعایت می شوند 

خیلی ها بمن می گویند چرا دائما عکس از پرندگان موجود نمیزارید اما من دوست ندارم همه عکسهای دم دستی رو تو سایت قرار بدم 

۲- دوست خوبمان اقای "نادر - ی"وارد کننده حیوانات خاص به کشور که با مدارک لازم و بطور رسمی حیواناتی مثل ببر و فیل و اسب ابی و... و لوازم پت را به کشور وارد می کند. به من گفت اقای شایگان ما خوشحالیم که با شما معامله می کنیم می دونید چرا؟

پرسیدم چرا؟ گفتند چون شما علم این کار را دارید و مهم تر اینکه به حیوانات احترام می گذارید و دوستشان دارید

اقای نادر-ی ادامه داد در جریانید که در ایران با خیلی از فروشندگان حیوانات کار کردم اما شخصی را مثل شما ندیدم که دلسوز حیوانات باشد و ما هم بیشتر تمایل داریم با شما کار کنیم. در تایلند جوانی هست که مثل شما پت شاپی را مدیریت می کند و حیوانات مختلف بخصوص طوطی های خاص را خریدو فروش می کند و به انها علاقه خاصی دارد او هرگاه یکی از پرنده هایش را بفروش می رساند پولی که از دست مشتری گرفته را ابتدا زیر قفس های تک تک پرندگان در فروشگاه می زند (به این معنی که از صدقه وجود و برکت حضور این موجودات زیبا امروز روزی خود را بدست اورده ام ) از انها تشکر می کند. و هنگام فروش انها را می بوسد و ارزو می کند تا سالیان سال شاداب و خوشنود بمانند.

دقیقا یاد رفتار خود افتادم که هنگام فروش معمولا اهلی ها را می بوسم و طلب بخشش می کنم که من هم یکی از افرادی هستم که با سرنوشت انها بازی می کنم.

انها دعا می کنند که با اطلاعات کافی به شخص دیگر واگذارشان می کنیم و دست کم نفرینمان نمی کنند به این صورت پولی که از این راه بدست امده حلال و قابل استفاده می شود.

حال به سله دار ها و پرنده فروشان دیگر برو فقط مرگ و میر و اه و ناله حیوانات را می بینی و شخصی که با مدیریت ضعیف خود و عدم اگاهی و اطلاعات فقط به فکر حساب و کتاب این است که این بار چند تا تلفات داده تا باقیمانده انرا جبران کنند.

جوجه طوطی که هنوز با دست غذا می خوره و وابسته است اگر خودشان یا کارمندشان اشتباه به او غذا دهد و ریه جوجه پر از غذا شود ساعتها و گاه دو سه روز طول می کشد تا بمیرد اما انها انرا مستقیقما داخل سطل اشغال می اندازند تا مشتری ها با جوجه طوطی های بیحال روبرو نشوند. به او گفتم گناه داره حد اقل بگذار کنار سایر جوجه ها بماند یا جداگانه بمیرد اما او جواب داد قطعا هیچ کس انرا که بی حال است انتخاب نخواهد کرد پس زودتر باید برود داخل سطل اشغال ....

۳- جالب است بدانید پرنده ای که باهاش خوش رفتاری بشه و خوب نگهداری بشه و وجودشو دوست داشته باشیم زودتر و بهتر فروش می رود اما اگر همان پرنده را فقط به چشم کالای تجاری نگاه کنیم افسرده و کسل می شود - وقتی باهاشون خوب رفتار کنیم جلوی مشتری میان روی دست بازی می کنند یا حرف می زنند اگر نه لجبازی می کنند و فروش نمی روند . نه اینکه چون بفروش برسند باهاشون خوب باشم اما این تجربه ایست که همیشه تکرار کرده ام

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top