1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

اگر طوطی ارزان بود؟

این سوال سال 90 از بازدیدکنندگان دائمی سایت منقارکج ها پرسیدیم و این پاسخ ها را گرفتیم: 

بنظر شما اگر کاسکو یا سایر طوطی های زینتی ارزان قیمت بودند چی می شد؟

یعنی مردم چگونه واکنش نشان می دادند و چه سرنوشت بدتری نسبت به حال در انتظارشان بود

باتشکر از افرادی که دیدگاه خود را بیان داشتند نظر شخصی بنده این است

۱- افرادی گوشه خیابان داخل سبد های بزرگ طوطی خاکستری(کاسکو) می اوردند و طوطی را از لنگ یا گردن اویزان می کردند و داد می زدند قربونی ! یک اتومبیل نو هم که رد می شد سرنشینانش بهم می گفتند شخون داره ! یه دونه شو بگیریم سر ببریم خونشو بمالیم به پلاک و ۴ تا چرخ بیمه می شیم

۲- احتمالا مصرف خوراکی پیدا می کرد - یه کاسکولاپولوی چررررب می زدیم - یا می گفتند جون داداش گوشتش با آبکی خیلی می چسبه

۳- عده ای سر بازار داد می زدند نیت کن آزاد کن ! و افرادی دلسوز با این تفکر که حتما در آب و هوای تهران از پس خود بر می ایند انها را ازاد می کنند تا به مراد دلشان هم برسند.

۴- حالا که قیمتش بالاست مردم انها را با نگهداری غلط نابود می کنند و گریه می کنند و می گویند زود باید یکی دیگر جایگزین کنیم طاقت طوطی نداشتن را نداریم ! اگر ارزان بود چه می شد...؟

۵- تو راه منزل کودک پا زمین می کوبید و مادر برای ارام کردنش ۲ تا جوجه کاسکو براش می خرید که تا خانه سرگرم باشد

۶- وارد کننده ها و فروشنده ها بدون هیچ نگرانی انها را در بدترین شرایط (یعنی از حالا بدتر) نگهداری و حمل و نقل می کنند و در صورت تلفات تعدادی می گویند اشکال ندارند دفعه بعد تعداد بیشتری .... تا جبران شود

۷- علاقه مردم نسبت به نگهداری از انها کمتر می شد زیرا انسان ها معمولا دنبال چیزهای کمیاب هستند حتی ممکن است چیزی کارایی نداشته باشد اما چون کمیاب باشد علاقه بیشتری جهت بدس اوردنش نشان دهند

8 - بعضی خانم ها به خیال اینکه به مردشون قوت میده راه می افتادن می رفتن 4 راه مولوی چندتا کاسکو می کشتن و گوشتشو برا آقاشون میاوردن که حاج آقا حالش جا بیاد که حاج خانم حالش جا بیاد. 


اقای عراقی از سمنان (استاد دانشگاه) مشتری خوب و قدیمی گفته:

با سلام بتوان گفت شاید با ارزان بودن انها هر کسی قادر به خرید انها می شد و چون ارزان بود دیگر براشون اهمییت نداشت نگهداری اصولی چرا که شاید با مرگشان دیگری جاگزین مینمودند. البته افرادی هم هستند که قیمت براشون مهم نیست و نگهداری از پرندگان را به طور امانت از خداوند میدانند و به انها رسیدگی کامل مینمایند ولی در کل اینکه با توجه به قیمت بالای این پرندگان افراد خود را موظف می دانند که از تجربیات دیگران استفاده نمایند تا دچار شکست مالی و افسردگی خود نشوند البته تمام خوانندگان این متن افرادی میباشند که ارزان یا گران بودن براشان ملاک نیست بلکه وجود پرندگان را ملاک نگهداری میدانند که وقت گذاشتن برای خواندن و بررسی مطالب بیانگر صحت این مطلب است.

اقای سیاوش دراین باره گفته:

چهارشنبه 24 خرداد1390 ساعت: 9:51
به نظر من اگه این طور بود انسان توجه کم تری بهشون میکرد ادمیزاد کلا این جوریه وقتی یه چیزی گران قیمت وکمیاب باشه دلش میخواد یه جوری بدستش بیاره!ولی اگه یه چیزی حتی بهترم باشه اما خیلی ارزون باشه دیگه براش جذابیتی نداره!!
شایدم یه جور دیگه میشد مثلا دیگه هر کسی یدونه تو خونش واسه سرگرمیم میشد میخرید!اون وقت بود که نسلش منقرض میشد!!

خانم سحر از تبریز گفته:
سلام من فکر می کنم خیلی کم ارزش می شدن مثل همون جوجه رنگی هایی که بچگی می خردیم و اصلا توجه نداشتیم البته قیمت یکی از دلایلی هست که ما به این برندگان زینتی اهمیت میدیم و بعد می فهمیم چه ارزشی دارن که واسه بعضی برنده ها اصلا نمیشه قیمت گذاشت چون بعد مدت ها عضو خانواده و عزیز میشن به هر حال ارزون بودن باعث منقرض شدن نسل این جگرگوشه هامون میشه[لبخند

منقارکجها منقارکجها منقارکجها


خانم باران بازدیدکننده و مشترک قدیمی در این باره گفته:

سلام
من با نظر دوستان کمی مخالفم .
چون در حال حاضر هستند کسانی که در همین فروم هستن وباعث مرگ چندین جوجه کاسکو شده اند .
پس نمیتوان به طور دقیق گفت که اگر گرون تر بشه بیشتر قدر میدونن .
هستند کسانی که اصلا قیمت براشون مهم نیست و فقط برای اینکه بگن ما هم پرنده گران داریم پرنده را نگه داری می کنن .

با نظر آقای عراقی موافقم کسانی که پرنده را هم جانداری زنده و امانت خداوند بدونن قیمت براشون فرقی نداره یا مرغ عشق یا کاسکو از هر دو به بهترین شکل نگه داری می کنن .

به امید روزی که همه به این درجه طرز تفکر برسن و بدونن که پرنده ها هم مثل بقیه حیوانات جاندارن و حق زندگی دارن و در مقابلشون مسئولیم .

متشکرم

عضو کوچک منقار کجها

و چند نظر دیگر ...

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top