1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

پرندگان سخنگو کاسکو

اقای دکتر مسعود هاشمی!

در رسته پرندگان سخنگو که بری نام چند نفر رو می بینی که خود را حامی و علاتقه مند به طوطی ها می دانند اما اگاهانه یا نااگاهانه هر روز باعث مرگ تعدادی طوطی و کاسکو می شوند

وقتی هم که به دفتر کارشان تماس بگیری طوری جواب تلفن می دهند گویی پاتشاه قطر هستند و دعتوشان کردی باهات پالوده بخورند.

چند روز قبل خانمی به فروشگاه مراجعه کرد که دیدم پوست سر کاسکوش کاملا سوخته و از بین رفته و آسیب خیلی جدی دیده علت را جویا شدم گفت نزد دکتر مسعود هاشمی بردم ایشان داخل قفسی گذاشتند و بالای سرش در فاصله نزدیک لامپی قرار دادند و یادشان رفت به موقع کاسکو را از زیر لامپ بردارند به همین علت پرنده عزیزم دچار سوختگی زیاد در ناحیه سر شد که نزدیک بود تلف شود.

این اقای دکتر می خواسته با قرار دادن پرنده زیر لامپ uv گردش خون پرنده ور زیاد کنه اما رعایت نکردن فاصله مناسب لامپ و عدم رعایت زمان بندی دقیق باعث شده پرنده آسیب جدی ببیند و بینایی یکی از چشم هایش از بین برود.

این اقای دکتر احتمالا فقط یه چیزایی مختصر درباره فواید این اشعه شنیده بوده !

(تصویر پرنده که دچار سوختگی شده اینجا درج می شود)

درخصوص ادعاهای اقای مسعود هاشمی در خصوص اگاهی داشتن از کاسکو

من بزودی کتاب خودم را زیر چاپ می برم تا ایشان متوجه شوند به چه کتابی کتاب مفید گفته می شود نه انکه 5 تا کتاب بنویسی و همگی یکدیگر را نقض کنند و یا اطلاعات ناقص یا نادرست داشته باشند.

یادم میاد اولین کتاب ایشان را که ورق زدم و مشاهده کردم نوشته اند به جوجه کاسکو های کم سن قرمه سبزی بدهید کتابشان را بوسیدم گذاشتم کنار و به صفحات بعد نرفتم.


 

قابل توجه سازمان دامپزشکی : گفتگوی چالشی با دکتر هاشمی (غیردامپزشک) / اینها دامپزشک نیستند، تاجر هستند و نامشروع کار می‌کنند!
دامپزشکی سراغ دارید که بتواند مثل من روی کاسکو کار کند؟/ یقیناً در زمینه کاسکو مجتهد هستم!/ آقایی که جواب تلفن را دادند گفتند اینجا مطب شما است/ من در دنیا علم کاسکو را ایجاد کرده‌ام!!!/ این کار را من به این دلیل می‌کنم که مردم نتیجه خوبی از کار دامپزشکان نگرفتند/ اگر به آمریکا بروم بعنوان تکنیسین هم نمی‌گذارند کار کنم!/ این دامپزشکانی که روی سگ و گربه و همستر و همه چیز کار می‌کنند دامپزشک نیستند! تاجر هستند که به شکل نامشروع کار می‌کنند!...

حکیم مهر - در زمان تصدی دکتر نوروزی رئیس قبلی سازمان دامپزشکی کشور و در پی درج مصاحبه با دکتر مسعود هاشمی (دکترای دامپروری و متخصص تغذیه دام) در روزنامه همشهری و ادعای وی مبنی بر درمان پرندگان و تبدیل منزل به مطب ، مدیر مسئول حکیم مهر در نامه‌ای به رئیس وقت سازمان دامپزشکی خواست مطابق قانون سازمان دامپزشکی کشور و به منظور پاسداشت حریم و شأن حرفه دامپزشکی با وی برخورد لازم را صورت دهد.

متأسفانه نتیجه ارجاع این نامه به بازرسی سازمان دامپزشکی تنها ارسال یک نامه از سوی این سازمان به روزنامه همشهری بود که درخواست نموده بود متن مصاحبه را اصلاح کند که هیچگاه هم اصلاح نشد و کماکان عیناً موجود (اینجا) است.

این در حالی است که مطابق ماده 11 قانون سازمان دامپزشکی کشور در صورتی‌ که‌ اشخاصی‌ بدون‌ اخذ پروانه‌ از این سازمان به‌ مایه‌کوبی‌ و درمان‌ اشتغال‌ ورزند به‌ تقاضای‌ سازمان دامپزشکی‌ مورد تعقیب‌ قرار گرفته‌ و به‌ سه‌ تا شش‌ ماه‌ حبس‌ تادیبی‌ محکوم‌ خواهند شد.

پس از مدت‌ها صبح سه شنبه 14 اردیبهشت ماه 89 در ضمیمه نیازمندیهای روزنامه همشهری آگهی مربوط به دکتر هاشمی توجهمان را جلب نمود.

در این آگهی ضمن درج دو شماره تلفن نوشته شده بود :

کاسکو و سایر طوطی‌ها : (دکتر مسعود هاشمی) / محقق و نویسنده 14 جلد کتاب / کاسکو و سایر طوطی‌ها ، مشاوره ، درمان ، معالجه پرکنی ،پانسیون ، خرید و فروش (100% سالم)

در پی انتشار این آگهی با شماره مندرج در آگهی تماس گرفتیم و آنچه در پی می‌آید اظهارات دکتر هاشمی است که توجه سازمان دامپزشکی را می‌طلبد. این در حالی است که دامپزشکان جوان برای تأسیس مطب اسیر بوروکراسی شدید می‌شوند و اغلب هم به اینکار موفق نمی‌گردند و ... بهتر است متن خلاصه این گفتگوی تلفنی را خودتان بخوانید و قضاوت کنید!

حکیم مهر : الو ، سلام علیکم ، آقای دکتر هاشمی ؟!

فرد پاسخ دهنده : سلام ، بفرمایید اینجا مطب آقای دکتر است!

حکیم مهر : آقای دکتر تشریف دارند؟

فرد پاسخ دهنده : امرتان ؟!

حکیم مهر : درباره کاسکو با آقای دکتر می‌خواستم صحبت کنم.

فرد پاسخ دهنده : گوشی ... (صدای وی اینگونه شنیده می‌شد) : صحبت می‌کنی؟!

دکتر هاشمی : الو بفرمایید!

حکیم مهر : سلام آقای دکتر ... باتوجه به درج آگهی شما در همشهری می‎خواستم بدانم شما کار درمان را چگونه انجام می‌دهید درحالی که دامپزشک نیستید؟!

دکتر هاشمی : مگر دامپزشکی سراغ دارید که بتواند مثل من روی کاسکو کار کند؟

حکیم مهر : پس این همه دامپزشک که از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شوند و حتی در مقطع دکترای تخصصی درس خوانده‌اند چه می‌شود؟

دکتر هاشمی : فکر نمی‌کنم کسی مثل من بتواند ادعا کند که روی کاسکو و سایر طوطی‌ها تبحر دارد. دامپزشک فقط علوم پایه دامپزشکی را می‌خواند.

حکیم مهر : اشکالی ندارد که تبحر داشته باشید و این شایسته تقدیر است اما آقایی که جواب تلفن را دادند گفتند اینجا مطب شما است و در آگهی هم درمان را ذکر نموده‌اید. مطابق قانون فرد غیردامپزشک حق دخالت در امور دامپزشکی را ندارد.

دکتر هاشمی : من عمرم را روی کار با کاسکو گذاشته‌ام. یقیناً در این زمینه مجتهد هستم! دامپزشکان به نظرم یا واکسن نیوکاسل مرغی به کاسکو تزریق می‌‎کنند یا شناسنامه صادر می‎‎کنند و مردم هم از این موضوع ناراضی هستند. چه اشکالی دارد که کسی این حرفه را دچار تحول کرده باشد؟!

حکیم مهر : قانون برای همه لازم الاجرا و محترم است. کار شما دخالت در امور دامپزشکی است. به فرض که چند دامپزشک هم اشتباه کنند. مرجع ذیصلاحی داریم که به تخلف یا اهمال آنان رسیدگی می‌کند و این مجوزی برای کار غیرقانونی شما نیست!

دکتر هاشمی : دامپزشکان علم پایه دامپزشکی را دارند ولی بارها از جمله در کتابهایم گفته‌ام که بیایند از من یاد بگیرند. من به تجربه اکتشاف داشته‌ام. اکتشافات من بیش از 600 مورد است ولی چند سال است بعد از آنکه از دانشگاه اخراج شدم از منزل بیرون نرفته‌ام و به همین دلیل آنها را به ثبت نرسانده‌ام. من 200 جلد کتاب نوشته‌ام. حداکثر یک سال دیگر در ایران هستم و به نظرم باید دامپزشکان بیایند و برای آنها کلاس بگذارم و یادشان بدهم.

حکیم مهر : ولی اینکه دلیل نمی‌شود شما کار درمان انجام دهید. مثلاً معالجه پرکنی را صراحتاً در آگهی ذکر کرده‌اید!

دکتر هاشمی : واقعاً دامپزشکی می‎شناسید که بتواند پرکنی را بدون استفاده از اطلاعات من درمان کند؟! من در دنیا علم کاسکو را ایجاد کرده‌ام!!! با اسپری که ساختم مثل آب خوردن پرکنی را که بسیار پیچیده است درمان می‌کنم. مگر من گفتم که مردم بیایند. مردم از اینکه دامپزشک پرنده آنها را می‌کشد ناراحت هستند و به این دلیل به من مراجعه می‌کنند. اصلاً این کار را من به این دلیل می‌کنم که مردم نتیجه خوبی از کار دامپزشکان نگرفتند.

حکیم مهر : یعنی چه؟ اینهمه دامپزشک یعنی همه بلد نیستند کار کنند؟

دکتر هاشمی : مردم می‎دانند تنها کسی که روی کاسکو توان دارد من هستم! 15000 تومان ویزیت می‌دهند و من برای آنها دو ساعت وقت می‌گذارم. به نظرم این دامپزشکانی که روی سگ و گربه و همستر و همه چیز کار می‌کنند دامپزشک نیستند! تاجر هستند که به شکل نامشروع کار می‌کنند! تازه اگر کسی تخصص قناری هم داشت حق ندارد بقیه را ویزیت کند. چون هر یک از اینها دنیای خاص و گسترده‌ای دارند.

حکیم مهر : منظور ما این است که شما باید این توانمندی که ادعا دارید را به مراجع ذیصلاح ارائه می‌کردید و مجوز دریافت می‌نمودید!

دکتر هاشمی : من سهل‌انگاری کردم و هیچوقت مراجعه نکردم اما نباید سازمان دامپزشکی بداند فردی با این اطلاعات و این تحول که ایجاد کرده هست و سراغ من بیاید؟!

حکیم مهر : به نظر شما در کشورهای دیگر هم همینطور است؟

دکتر هاشمی : نه من اگر به آمریکا بروم بعنوان تکنیسین هم نمی‌گذارند کار کنم!

حکیم مهر : پس چرا اینجا به قانون پایبند نیستید؟!

دکتر هاشمی : مگر بقیه کار خودشان را درست انجام می‎دهند؟! چطور دامپزشک در دامداری در کار دامپرور دخالت می‌کند و جیره هم می‎نویسد؟! البته من معتقدم دامپزشک و دامپرور باید مکمل هم باشند.

حکیم مهر : مگر قصد تلافی است که بگوییم چون اینطور است من هم در مورد پرندگان تلافی می‌کنم؟! ضمناً دامپزشک یقیناً مدیر بهداشتی دامداری است.

دکتر هاشمی : نه تلافی منظور نیست ولی وقتی مردم می‎خواهند و از نقاط دور و نیمه شب به من مراجعه می‌کنند چه بگویم؟! از این به بعد جلوی شما به آنها می‎گویم برو نزد دامپزشک! ببینید چه می‌گویند؟!

حکیم مهر : کار شما هر چقدر هم که متبحر باشید نقض قانون است و دخالت در امور درمانی دامپزشکی محسوب می‌شود. ضمن آنکه با این کار به حریم حرفه دامپزشکی هم خدشه وارد می‌کنید.

دکتر هاشمی : به حرفه شما دامپزشکانی خدشه وارد می‌کنند که پرنده مریض را واکسن می‎زنند و مردم از آنها راضی نیستند.

حکیم مهر : در هر زمینه‌ای اشتباه و تخلف هست و مرجع رسیدگی به آن هم مشخص (سازمان نظام دامپزشکی) است. این دلیل نمی‌شود که بقیه این موضوع را مستمسک دخالت در این حرفه قرار دهند.

دکتر هاشمی : حالا شما یکبار بیایید اینجا اگر تأیید نکردید که اینجا حتی در دنیا بی‌نظیر است؟!

حکیم مهر : بسیار خوب ... ضمن تشکر از حوصله شما در پاسخگویی و با تأکید بر اینکه کار شما اشتباه است و باید حتماً مجوز رسمی داشته باشید یا قید درمان را حذف کنید، شاید هم در آینده نزدیک خدمت رسیدیم! خداحافظ

منبع: حکیم مهر

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top