1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

منابع پروتیین برای طوطی سانان

رژیم غذای طوطی های خانگی نباید تنها بر مبنای تخمه باشد زیرا تخم دارای چربی بالایی بوده و ویتامین و پروتیین چندانی ندارد. نبود رژیم غذایی متنوع و مکمل های غذایی به راحتی پرنده را دچار کمبود ویتامین و انواع بیماری ها می کند.

پروتیین چیست؟

همه حیوانات به پروتیین نیاز دارن سیستم بدن برای ترمیم عضلات , ترمیم نوک , پرها و… به پروتیین نیاز دارد.ساختمان پروتیین که آمینو اسید نام دارد به ۲ گروه تقسیم می شود گروه اول ۱- غیر ضروری : به این معنا که بدن خود می سازد و نیازی ندارد ۲-ضروری: آن دس ته که بدن به آنها نیاز دارد و باید از طریق رژیم غذایی تامین شود.

۱۰آمینو اسید زیر برای طوطی سانان در دسته ضروری می باشد:

arginine, lysine, methionine, histidine, tryptophan, leucine, isoleucine, threonine, valine and phenylalanine

کلیه این آمینو اسیدها به رژیم های غذایی ناآگاهانه تامین نمی شون زیرا همه این ۱۰ آمینو اسید را در خود ندارن.می تونین تصور کنین همانطور که زیاد بودن پروتیین در بدن مضر است نبود و کمبود آن هم نتایج ناگواری را در پی دارد.

محصولات روزانه و کارخانه ای:


طبق تحقیقات پاملا دامپزشک پرندگان استفاده از محصولاتی چون ماست , پنیر سفت ( کم چرب) در اندازه های کم برای طوطی ها مفید است.

استفاده از این محصولات باید کم و کنترل شده باشد چون پرندگان توانایی هضم لاکتوز را ندارن.

مواد غذایی دیگری چون تخم مرغ پخته , و مرغ کاملا پخته منابع عالی پروتیین برای طوطی ها هستن و تعداد زیادی آمینو اسید دارن. طوطی ها توانایی هضم این محصولات را دارند.

حبوبات:


حبوبات نیز منابع خوبی برای تامین پروتیین هستن و به عنوان مکمل غذایی استفاده می شون.رژیم غذایی با حبوبات کامل نیست و باید با سایر مواد غذایی و پروتیین های گفته شده در بالا و همچنین پلت ها مخلوط گردد.

با استفاده از مواد غذایی زیر نیاز پروتیینی را کامل کنید:

عدس

tofu

دانه های چرب ( آجیل ها )

انواع لوبیا ( سویا , لویبا سفید و…)

جوانه ها

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top