1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

جوجه طوطی نیازمند حمایت و غذا

چند نکته که همیشه منو ناراحت می کنه

یکی اینکه مشتری ها - علاقمندان - و حتی افرادی که خودرا طوطی باز می دانند و سایت های بزرگی هم در رابطه با طوطی سانان در دنیای اینترنت ایجاد کرده اند هنگامی که جوجه طوطی مثلا از نژاد ماکائو یا کاکاتو یا امازون یا غیره ... را می بینند متوجه جوجه بودنش می شوند اما قبول نمی کنند که این حیوان هنوز و تامدتها به سرلاک یا غذاهای نرم بعنوان مکمل جهت رشد احتیاج دارد ! فکر می کنند وقتی پروبال کامل شد دیگر جوجه بزرگ شده اما خیر

انها فکر می کنند مثلا من برای این به انها می گویم که این حیوان هنوز باید سرلاک دریافت کند که سن پرنده را کمتر نشان دهم و پول بیشتری بگیرم اما با آن همه ادعا متوجه نمی شوند که این طوطی جوجه مرغ یا جوجه اردک نیست که پس از مدتی به تنهایی غذا بخورد این گونه افراد که تعدادشان خیلی زیاد است و کم تجربه هستند فکر می کنند طوطی ها مثل گاو و گوسفند و مرغ و خروس کم کم و به اهستگی بدنشان رشد می کند و بدن رشد کرده و پروبال دراورده ی یک جوجه طوطی کم سن و سال را با یک بالغ از همان گونه مقایسه می کنند و اینگونه نتیجه گیری می کنند که خوب دیگر خودش به غذا خوردن افتاده و نیازی نیست که ما به او غذا بدهیم ! خلاصه باید گفت که کم تجربه ها جوجه یک طوطی را فقط تا زمانی نیازمند دریافت غذای مایع به صورت دستی (مکمل نرم مثل سرلاک) می دانند که هنوز پروبالش کامل نشده باشد.

و بیشترین نوع از طوطی هایی که قربانی این اشتباه می شوند طوطی هایی از گونه های بزرگ جثه مثل ماکائو و کاکاتو هستند. که خریداران انها را بزرگ جثه می بینند و فکر می کنند که حالا که خودش به غذا خوردن افتاده و جثه اش هم هم اندازه همنوع بالغش شده دیگر نیازی نیست که دستی به او غذا بدهیم.

ناراحت کننده ترین قسمت کار موقعی است که این جوجه ها پس از هر وعده که غذا می خورند و با سروصدای قطع نشدنی خود ملتمسانه مکمل نرم جهت رشد طلب می کنند صاحبشان متوجه نمی شود او چه می خواهد و فکر می کند این صدا طبیعی است یا طوطی خودش را لوس کرده و...

در بسیاری موارد بلدیل ضعف بدنی و عدم رشد کامل دستگاه گوارش این جوجه طوطی ها که ظاهرا بزرگ شده اند دچار اشکال شده و خونریزی کرده و فورا منجر به مرگ پرنده می شود. که در این حالت یک علامت سوال بزرگ روی سر صاحبش ایجاد می شود که چرا پرنده من که شرایط مطلوبی داشت و سروحال بود یکباره مرد؟.

و یکی دیگر از نکات بسیار مهم وجود ترس در یک جوجه طوطی سرلاکی با ظاهری ظاهرا بزرگ شده است. یعنی برخی از این جوجه طوطی ها فرقی نمی کند صید شده باشند یا پرورشی کمی بزرگ شده اند و طبیعتا بخاطر برخورداری از هوش بالا از انسان کمی می ترسند و نمی دانند که نیازشان به مکمل نرم را از انسان درخواست بکنند یا نه و هر بار که با سروصداهای مخصوص و باز نگاه داشتن منقار درخواست غذا می کنند هم بخاطر اینکه کمی ترس دارند صاحبشان نمی داند که او چه می خواهد و این کار را مشکل تر می کند. در مواردی که جوجه به اجبار به غذا خوردن انفرادی و تغذیه از دانه هایی که جلویش قرار داده اند ادامه می دهد صددرصد از نظر جثه و زیبایی پروبال به زیبایی آن جوجه طوطی که به مقدار لازم تا مقطع زمانی مناسب بعنوان مکمل غذای نرم تقوتی دریافت کرده نمی رسد.

نکته مهم بعدی

استفاده از سرلاک های گران قیمت همیشه کارساز نیست

افراد دوستدار و علاقه مند فکر می کنند که همیشه با خرید یک بسته سرلاک گران قیمت مراحل پرورش و بزرگ کردن جوجه طوطی را با موفقیت سپری خواهند کرد در حالی که در مواردی که جوجه خیلی کوچک باشد و پروبالش هنوز کامل نشده باشد حتی بهترین و گران قیمت ترین سرلاک هم ممکن است در دستگاه گوارش پیچیده طوطی بماند و ترش شود و جوجه شما نتواند انرا هضم کند که ترش و سفت شده و در نتیجه جوجه طوطی شما بیحال و در اخر بمیرد.

جوجه های کم سن انواع طوطی ها که هنوز پروبالشان کامل نشده بسیار نسبت به نوغ غذایی که دریافت می کنند حساس هستند و بهتر است بهترین چیزی که باید را به میزان خیلی کم به او بدهید تا اگر موفق به هضمش نشد این شانس را داشته باشید که فورا جایگزینی برایش پیدا کنید.

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top