1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

وابستگی طوطی ها و پرندگان سخنگو به اشیاء

پارک بازی طوطی

وابستگی پرندگان سخنگو به چیزهای عجیب

ممکن است داخل قفس یک طوطی یا مرغ مینا عروسکی از جنس پارچه یا چوب یا یک زنگوله ساده وجود داشته باشد که پرنده به آن خیلی زیاد علاقه مند باشد ممکن است شما انرا زیبا و مناسب ندانید اما با برداشتنش ضربه روحی بزرگی به پرنده وارد می سازید.

نکته: زنگوله های قدیمی سربی بسیار خطرناک و کشنده هستند. طوطی ها گاهی به چیزهای غیر معمول دل می بندند مثل آینه یا ممکن است یک طوطی دلبسته به طوطی از نژادی متفاوت شود مثلا: کاکادویی را دیدم که صاحبش هنگام فروش تاکید کرد این کاکادو به این مرغ عشق کوچولو علاقه مند است و هر دو یکدیگر را دوست دارند ! خریدار این حرف را جدی نگرفت و مرغ عشق که قیمتی ناچیز داشت را جداگانه فروخت و متوجه شد بعد از گذشت مدتی کم کاکادو بسیار افسرده شده شروع کرده پروبال خود را می جود و قیچی می کند و دیگر حرف نمی زند . سپس هرچه جستجو کرد خریدار مرغ عشق را نیافت حال مرغ عشق ۸ هزار تومانی را حاضر بود ۵۰۰ هزار تومان بخرد اما... پیدا نشد.

طوطی هایی را در فروشگاه می بینم که اگر دست به اسباب بازی مورد علاقه شان بزنیم حالت تهاجمی به خود می گیرند و دفاع می کنند.

نکته مهم :اگر اسباب بازی کهنه شده  از حالت استاندارد خارج شده و ممکن است به طوطی اسیب برساند حتما انرا از محیط قفس و دسترس پرنده دور کنید زیرا اسباب بازی خراب مثلا رشته های طناب پوسیده می توانند موجب  گیر کردن گردن و بال در نهایت منجر به مرگ پرنده شوند.

از سری دست نوشته های امیدشایگان

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top