1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

واکسیناسیون باید به طوطی واکسن زد؟

واکسن زدن به کاسکو واکسن طوطی

وقتی کاسکو یا طوطی دیگری خصوصا اگر اهلی نباشد را در دست می گیرید استرسی می شوند هنگامی که به انها (واکسن) انها فول استرس می شوند.

واکسیناسیون طوطی اكيدا ممنوع


توجه بفرماييد واكسن را به پرنده خودمان به اين دليل مي زنيم كه در مقابل الوده شدن احتمالي به يك بيماري واگيردار و مسري كه شايد در اينده ويروسش به پرنده نزدیک شود می زنیم و اگر پرنده از ابتدا سالم نباشد واکسن کاری نخواهد کرد. اما با توجه به اين حقيقت كه هم اكنون هيچ واكسني موجود نيست كه هيچ كسي بتواند روي معتبر بودن ان ذره اي مسئوليت قبول كند يعني

هيچ كسي نمي داند كه واكسن نيوكاسل مرغي مصرفي براي كاسكو روي ان موثر است يا نيست.

هيچ كس نمي داند كه دز مصرف ان واكسن براي كاسكو چقدر بايد باشد.

هيچ كسي نمي داند كه براي ايجاد مصونيت دايمي در كاسكو دفعات استعمال و شكل استعمال و ميزان استعمال واكسن نيوكاسل مرغي براي كاسكو چقدر باید باشد.

اما همه مي دانند كه حدود 50درصد از كاسكوها متعاقب دريافت واكسن نيوكاسل مرغي يا به دليل سكته كردن مي ميرند يا به دليل مبتلا شدن به بيماري ترس ديگر ابدا قابل نگهداري در خانه نخواهند بود زيرا هربار كه شما به 6 متري يك كاسكو مبتلا به بيماري ترس نزديك شويد انقدر قار مي كشد كه شما را فراري دهد. اگر قبلا سخنگو بوده معمولا پس از دريافت امپول قهر كرده و ديگر حرف نخواهد زد اگر هم وحشي بوده وحشي تر خواهد شد. پس متوجه شديم كه خطر واكسن زدن به كاسكو در شرايط كنوني و روش كنوني 50 درصد است. يعني از هر 100 كاسكو 50 كاسكو دچار سكته و مرگ يا بيماري ترس و قاركشي مي شود. توجه داشته باشيد كه در مجامع بهداشت جهاني حداكثر ميزان خطر يك واكسن به ميزان يك در ده هزار انهم نه خطر مرگ بلكه خطراتي مثل تب كردن تهوع و امثالهم مي تواند براي مجوز دادن به يك واكسن قابل قبول باشد. هيچ يك از سازمان هاي بهداشتي معتبر جهاني حكم به انجام چنين واكسيناسيون نمي دهند زيرا صاحب كاسكو هم بايد پول بپردازد و هم بايد منتظر مرگ يا بيماري ترس كاسكوي خود باشد. در حالي كه اگر او بپرسد كه اين واكسن ايا موثر واقع مي شود يا نه هيچ كسي جرات اظهار نظر مثبت نخواهد داشت و اگر از واكسن زننده تضمين بخواهد هيچ كسي هيچ نوع تضميني به او نخواهد داد و اگر بدهد قطعا كلكي در كار او خواهد بود چون غير ممكن است كه يك شخص بتواند از چيزي كه هيچ كسي نسبت به آن اطمينان ندارد مطمئن باشد.

واکسن برای این می زنند که از نیوکاسل یا انفلانزا جلوگیری کند وقتی شما پرنده سالم به خانه ببرید دیگر پرنده شما به پرنده دیگری نزدیک نمی شود که قرار بشه این دو بیماری را بگیرد.

فقط کافی است شما هنگام انتخاب یک طوطی خوب و سروحال انتخاب کنید.

لازم به ذکر است در صورت بروز مشکلات و بیماری پرنده شما می تواند طبق دستور دکتر امپول های لازم را سر نوبت دریافت کند حتما سر موقع دریافت کند هیچ گاه فکر نکنید که پرنده با چند نوبت دریافت به سلامت کامل رسیده و حتما دستور دکتر را کامل رعایت فرمایید

ضمنا از پاک کردن مرغ در کنار پرندگان زینتی جدا خودداری کنید بیماری هایی در مرغ داری هست که همراه مرغ ها به منازل می ایند و قابل انتقال به پرندگان زینتی هستند.


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top