1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

به جرم با استعداد بودن شکار می شوم

جرم طوطی خاکستری افریقایی باهوش بودن است !

من یک کاسکو هستم پرنده ای که مانند بسیاری از حیوانات دیگر قربانی خود خواهی شما انسانها می شود. ما طوطی ها عمرهای طولانی داریم که گاهی به ۱۵۰ سال هم می رسد. خود منو از جنگلهای افریقا به ایران اوردند من ۳۰ سال سن دارم اما فروشنده من به خریدار گفت که تازه یک سالشه! حالا بازیچه یک بچه ادم ۱۲ ساله شدم. من دلم می خواد به جنگلها برگردم اخه عشق من اونجاست همنوع ها و دوستانم انجا هستند. از اینکه دائما جلویم ظرف غذاست خوشم نمی اید چون دوست دارم مثل قبل با دوستانم که در دسته ای نسبتا بزرگ زندگی می کردیم صبح ها و عصر ها به جستجوی غذا و خوراکی بروم.

در حال حاضر پرورش گاه هایی در محل زندگی ما "افریقا" درست شده که مردم سیاه پوست انجا بچه های مارا می دزدند و به این محل می برند((چون ما باید جفتمان را خودمان انتخاب کنیم و نمی توانند از ما جوجه کشی کنند.)) در انجا از هر ۳ جوجه یکی می میرد. که بیشتر به هنگام غذا دادن این اتفاق رخ می دهد، زیرا با یک قطره چکان بزرگ ذرت نرم شده را به خورد جوجه ها می دهند.

جالب است بدانید که جوجه ها را وقتی به سن ۳ ماهگی رسیدند، در دسته های بزرگ به قاچاق چی ها می فروشند که بابت هر یک جوجه ۲ تا ۳ دولار پول دریافت می کنند، اما همین جوجه های ۲ دلاری پس از پشت سر گذاشتن راه ها و سختی های فراوان با قیمت های باور نکردنی یعنی ۲۰۰ برابر قیمت اولی دو دولار (حدودا ۴۰۰ هزار تومان ) به فروش می رسند. در بین راه جوجه های بیچاره با خطرات فراوانی روبه رو هستند مثلا هنگام ورود به یک کشور ممکن است به همین سادگی تمام کاسکو ها و جوجه کاسکو ها را بکشندو نابود کنند!! به دلایل گوناگونی مانند انفولانزای مرغی یا ورود غیر قانونی و...

تصویر بسیار ناراحت کننده بالا از کاسکوهای کشته شده که تعدادشان بسیار بیشتر از این تعدادی است که در عکس می بینید مربوط است به موضوع پیشگیری انفلانزای مرغی و ورود غیر قانونی که همانطور که کاسکوها را در دسته های بسیار بزرگ هزاران هزارتایی از قاچاق چیان پرنده که لب مرز می گیرند و خفه می کنند و می کشند.

برای دیدن این ۲عکس از کاسکو ها روی تصاویر کیلیک کنید.

اگر مارا دوست دارید نباید به چشم یک سرگرمی نگاه کنید یا برای انکه خودتان از تنهایی در بیایید یا ما را داخل قفس ها کنید و با ما کاسبی راه بیندازید.

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top