1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

مشتری های روانی من

مطلب زیر در فروردین 87 نوشته شده بود که اتفاقی انرا پیدا کردم

من جواب اعتماد همه را تا حالا دادم

با یک سری از مشتریهای روانی ما آشنا شوید:

یه اقایی اومد پیش من که خیلی خیلی تمیز بود اتو کشیده بود عینکش برق می زد !! پیشونیش برق می زد انگار واکس و پولیشش کرده بودن !! خواست از ما جوجه کاسکو بخره نخرید رفت از یه جای دیگه خرید کرد دو بار کاسکو خرید که هر دو مردن بعد اومد پیش من دیدم رفته از انگلیس یه قفس خیلی خوب و کلی دارو و لوازم اورده از سایت 24parrot.com خرید كرده بود به ارزش چند صد دلار یا چند هزار دلار که شامل  خریدو حمل همه اون لوازم به تهران شده بود !! و حالا كه اومده بود ایران سایتمو خونده بود و تصمیم گرفته بود از من خرید کنه. یه جوجه كاسكوی خوب بهش دادم دیدم یك هفته بعد زنگ زد گفت این فلج شده برام باور نكردنی بود اما طبق اون چیزی كه خودش گفت هر روز كاسكوی بد بخت رو شستشو می كرده و هر روز كلی دارو  و ویتامین بهش می داده !!

حالا اون كاسكو دچار بزرگی كبد شده و بد حال است در یک دامپزشکی تحت نظر است با اسرار من و اطرافیانش توانستیم این اقای وسواسی را قانع کنیم که کاسکو به دردش نمی خورد و از نگهداریش منصرف شد پرنده که تو دامپزشکی سرنوشتش نامشخصه و حالا قفسش را هم برای من فرستاده وقتی قفس را اوردند دیدم تو قفس پر از خون است!! نمی دونم چیکارها کرده بوده با این پرنده بخت برگشته... حالا می فهمم دوتا کاسکوی قبلی رو هم کشته 

تصمیم گرفتم به زودی برگه هایی تهیه و تنظیم كنم كه یك قرارداد هست هنگام فروش مشتری باید قبول و امضا كند كه توانایی نگهداری صحیح از پرنده زینتی را دارد وقت كافی و اطلاعات كافی و مثلا در هنگام نبودن خودش شخص یا اشخاصی را دارد كه بتوانند از پرنده نگهداری كنند و............ واقعا هم به كسانی كه صلاحیت نداشته باشند نمی فروشم. چون حامی واقعی حیوانات هستم و همه چیز را با پول عوض نمی كنم. همانطور كه بارها پولو خرج نگهداری و به سلامت رسوندن سگ و گربه های خیابانی تصادف كرده و غیره كردم با نفروختن طوطی ها به مردم نا اگاه خیال خومو اسوده نگاه می دارم و شبها راحت می خوابم.

یك مورد دیگه براتون مثال می زنم تا متوجه بشید چرا این حرفهارو می زنم

چند روز قبل یه خانم و اقا و یك پسر بچه روانی وارد مغازه شدند اونها تصمیم داشتند برای فرزند عجیب غریبشون یك طوطی خریداری كنند من التماس كردم و خواهش كردم كه می دونم پسر شما این طوطی رو می خواد ببره بچلونه و کتک بزنه قول دادن كه نه اینطور نیست كاریش نداره یك مدت نگهداری كنه بعد میاریم پسش میدیم و من هم گفتم وقتی پس بیاورند چه مبلغی كم می كنم و به نتیجه رسیدم.

یك هفته بعد با همون طوطی وارد شدن دیدم شاه طوطی نیمه رامی كه داده بودم وحشت زده است و تمام پرهاشو كنده و زشت شده گفتم چیكارش كردید اما یه مشت چرت و پرت بهم تحویل دادن و پولشونو دادم روفتن ...

عزیزان سالم بودن و نرمال بودن به این نیست كه شما زبان انگلیسی را خوب بدانید و ادم پولداری باشید شما كه وارد فروشگاه ما میشی ممكنه یكی از همین روانی ها باشی و من پرنده ای رو تا از سالم بودن شما مطمئن نشم دست شما نمی دم از امروز اینطور خواهد بود هركی دوست داره از ما خرید كنه بسم الله فوقش این كارو با افتخار تموم می كنم.

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top