1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

شرایط و قوانین خرید و واردات پرندگان زینتی از استرالیا

مطلب زیر مربوط به سال 2009می باشد از آرشیو سایت

تعدادی از مشتری ها که تجربه رفتن به استرالیا را داشته اند و به طوطی سانان علاقه مندند

اینطور می گوید:

در انجا خرید و فروش طوطی ها آسان صورت می گیرد به شرطی که شخص خریدار برگه ای امضا کرده و پرندگان را پس از گذارن شرایطی با خود به منزل ببرد. اگر خریدار خارجی باشد پرنده فروش فروا پس از فروش پلیس را در جریان قرار می دهد تا پلیس مطمئن شود پرنده ها در شرایط خوبی نگهداری خواهند شد خصوصا از کشور خارج نخواهند شد. یعنی مشخصات دقیق خریدار به پلیس مسئول هنگام خروج از کشور گزارش و چک می شوند.

اما اگر کسی بخواهد طوطی مورد نظرش را از انجا خارج و مثلا به ایران بیاورد چه می شود؟

طبق قوانین انجا حتما باید به صورت جفت باشند تا پرنده آسیب روحی نبیند" چقدر اهمیت می دهند درحالی که در کشورمان هنوز خرس و پلنگ را شکار می کنند و برخوردی قاطعانه و جدی هرگز صورت نگرفته".

در یک مورد مشتری مدعی بود پس از انتقال یک جفت طوطی به ایران تعهد داده که تا چند ماه چندین بار سلامت طوطی ها را به سفارت آسترالیا گزارش دهد در غیر اینصورت دفعه بعد هنگام ورود به آن کشور ممکن است دچار کمی مشکل شود!

شخص دیگری که در کار ترخیس کالا بود می گفت هنگامی که بار از استرالیا خارج می کنیم با برگه ای مواجه می شویم که تصویر انواع پرنده هایی که خروج انها غیر مجاز است را می بینیم. اینطور توضیح داده که اگر یکی از انها را بگیرند مثلا ۱۰ هزار دلار جریمه خواهند کرد و شاید زندانی و دردسرهای دیگر هم در پی خواهد داشت.

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top