1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

لوریکیت صورت آلویی Plum-faced Lorikeet

Plum-faced-Lorikeet

Plum-faced Lorikeet

Oreopsittacus arfaki

لوریکیت صورت آلویی

لوریکیت صورت آلویی (Plum-faced Lorikeet ) با نام علمی Oreopsittacus arfaki هم چنین به عنوان لوریکیت مودار نیز مشهور شده است که یک گونه طوطی از خانواده ی Psittaculidae می باشد ، لوریکیت صورت آلویی دارای یک شکل جنسی می باشد و بومی جنگل های کوهستانی در گینه نو می باشد.

لوریکیت صورت آلویی یک لوریکیت کوچک سبز رنگ است که عمدتا طول بدنش حدود ۱۵ سانتی متر همراه با در نظر گرفتن طول دم خواهد بود هم چنین وزن این لوریکیت نیز حدود ۱۶-۲۳ گرم می باشد . لوریکیت صورت آلویی دارای راه راه های سفید و لایه های سیاه و سفید باریک زیر چشم می باشد. عنبیه چشم قهوه ای رنگ می باشد. پیشانی نرها قرمز رنگ و پیشانی در ماده ها به رنگ سبز می باشد. هم چنین شکم به رنگ قرمز مایل به نارنجی دیده می شود.

لوریکیت صورت آلویی (Plum faced Lorikeet )

لوریکیت صورت آلویی تنها گونه از جنس Oreopsittacus می باشد که دارای ۳ زیر گونه می باشد. لوریکیت صورت الویی در مناطق کوهستانی با ارتفاع ۲۰۰۰ تا ۳۷۵۰ متر در سراسر منطقه ی اندونزی و جزیره ی گینه نو دیده می شود.

هم چنین صدای لوریکیت صورت آلویی یک صدای بسیار ملایم و آرام می باشد و همانند زمزمه هایی است که اغلب در جنگل ها به گوش می رسد.


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top