1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

طوطی لوری قهوه ای Brown Lory

Brown-Lory

Brown Lory

Chalcopsitta duivenbodei

لوری قهوه ای (Brown Lory) یا Duyvenbode’s Lory با نام علمی Chalcopsitta duyvenbodei به طور طبیعی در شمال غربی و غرب گینه نو زندگی می کند. آنها اغلب در گله هایی در اطراف درختان شکوفه دار با سایر گونه ها دیده می شوند و یا به صورت جفت و یا گروه های ۶-۸ نفره در پرواز رویت می شوند.

وزن لوری قهوه ای چیز حدود ۱۹۰-۲۲۰ گرم و طول بدنش حدود ۱۰-۱۲ سانتی متر می باشد. نرها اغلب دارای منقار وسر بزرگ تری نسبت به ماده ها می باشند و به جز اختلاف در اندازه ها از سایر جهات جنس نر و ماده کاملا یکسان به نظر می رسند.

رنگ بدن لوری قهوه ای عموما قهوه ای تیره می باشد. یک اثر کوچکی از رنگ بنفش در ناحیه ی پشت گردن و بخش عقبی تاج دیده می شود. پیشانی ترکیبی از زرد تا قهوه ای مایل به خاکستری می باشد. کمر و شکم به رنگ آبی- بنفش می باشد . سینه به رنگ مشکی مایل به قوه ای می باشد. لبه ی جلویی بال به رنگ زرد روشن دیده می شود. ران به رنگ زرد- نارنجی و پاها به رنگ خاکستری مایل به سیاه می باشد.

رژیم غذایی لوری قهوه ای در درجه ی اول شهد و میوه می باشد. از انواع میوه های مورد علاقه ی لوری قهوه ای می توان به سیب ، گلابی ، موز ، انگور و پرتقال اشاره نمود.

لوری قهوه ای

طولش به 31 سانتیمتر می رسد (احتمالا 31 سانت درست است) و در نواحی شمال گینه جدید زندگی می کند . رنگ اصلی اش قهوه ای زیتونی تیره همراه رگه های طلایی است . پیشانی وگلو و سربالها و رانهایش زرد رنگ می باشد . پرهای پشت گردن و گردن با زردی خفیفی تزیین می شوند . قسمت انتهای پشت و اطراف غده چربی و زیر دم پرنده آبی تیره تا بنفش و پاها و منقارش سیاهند . چشمش قرمز زرد تا قهوه ای رنگند . لوری قهوه ای اخیرا به کرات در اروپا تکثیر یافته اند . تشخیص جنسیت آنان همواره آسان نمی باشد . معمولا نرها کمی درشت تر و سرشان بزرگتر است . آنان معمولا دو تخم می گذارند و جوجه ها پس از 25 الی 26 روز سر از تخم در می آورند . جوجه ها پس از 10 الی 11 هفته خودکفا شده و از لانه خارج می شوند

Brown-lory-lori


 

 

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top