1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

لوری كاردینال Cardinal Lory

Cardinal Lory

Cardinal Lory

Chalcopsitta cardinalis

زیرگونه:لوری كاردینال زیرگونه ای ندارد.

زیستگاه: به طور عمده جنگل های حرا و جلگه ای جزایر سلیمان و شرق پاپوآ(papua)گینه نو كه شامل جزایری است با نام های :buka,nissan,tanga,lihir,tabar,new Hanover است. پاپوآ گینه نو در جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده است.

طول پرنده: 31سانتی متر(12اینچ)

وزن تقریبی: 220گرم

طول بالها: 176-181میلی متر(mm)

تمامی بال و پر لوری كاردینال قرمز رنگ است. منقار پرتقالی رنگ و دور چشم و بالای منقار مشكی رنگ است. عنبیه قرمز پرتقالی است. نر و ماده از نظر ظاهری شبیه هم هستند. منقار پرنده نابالغ رنگ پرتقالی كمتری نسبت به پرنده بالغ دارد و قسمت های سیاه روی منقار بیشتر از پرنده بالغ است. حلقه دور چشم پرنده نابالغ خاكستری كمرنگ و عنبیه زردرنگ است.

آنها در لیست پرندگان تحت خطر CITES قرار دارند. لوری های كاردینال ، پرندگان غیرمتداول(غیرمعمولی)برای اسارت(نگهداری)هستند.

غذای مورد علاقه آنها میوه درختان و شكوفه های قرمز است. در فصولی كه تولید مثل و جفت گیری نیست، اكثرا به صورت تنها یا دسته های كوچك كمتر از 20تایی زندگی می كنند.

آنها بسیار پرسر و صدا هستند و وقتی در جستجوی غذا هستند بسیار پرجنب و جوش بوده بطوریكه صدای آنها از مایل ها دورتر شنیده می شود. در فصل تولیدمثل آنها حتی در مقابل صاحبانشان(هنگامیكه در اسارت هستند) هم رفتار تهاجمی نشان می دهند.

لوری های كاردینال نسبت به سایر لوری ها، به نسبت قابل ملاحظه ای سن بلوغ بالاتری دارند. بطور معمول در حدود 4-5سالگی این لوری ها به سن بلوغ و مرحله جفت گیری می رسند.

معمولا پرنده بالغ 2تخم گذاشته و عمل خوابیدن بر روی تخم ها 24 روز است.


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top