1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

طوطی لوری رگه زرد Cream-streaked Lory

Cream-streaked Lory

Cream-streaked Lory

Chalcopsitta sintillata or scintillata

Yellow-streaked Lory

سایر نام ها:Greater Streaked Lory, Red-fronted Lory

سایز: 31سانتی متر(12 اینچ)

وزن پرنده بالغ: 180 تا 245 گرم

عمر متوسط:بالای 20سال

توزیع جغرافیایی (زیستگاه): قسمت های جنوبی و غربی گینه نو و papua. آنها در دشت های گرمسیری و نیمه گرمسیری مرطوب(استوایی) و جنگل های حرا(mangrove)سكونت دارند.

میزان سر و صدا:نسبتا پرسر و صدا

پیشانی این نژاد از لوری ها سبز تیره، پرهای بال و زیر بالها قرمز، تاج، پرهای گوش و گونه ها سیاه رنگ، سر و گردن و قفسه سینه پرنده دارای نوارها(خطوط) سبزررنگ كه در قسمت شكم و كمر پرنده به رنگ زرد متمایل شده است، قسمت زیرین بالهای پرنده قرمز، عنبیه چشم زرد مایل به پرتقالی ، حلقه دور چشم خاكستری و منقار سیاه رنگ است.

در برخی از منابع گزارش شده است كه ماده ها شبیه نرها هستند اما پیشانی شان قرمزی كمتری نسبت به نرها دارد اما در برخی منابع تشخیص این دو جنس را تنها از طریق DNA امكانپذیر دانسته اند.

پیشانی لوری های نوار زرد(Yellow-streaked Lory)نابالغ بدون رنگ قرمز یا بسیار كم قرمز است و حلقه دور چشم سفید رنگ است.


آنها مهربان، كنجكاو و دارای رفتارهای منحصربفردی هستند. بعضی از آنها دوست دارند خودشان را با ملحفه(روانداز) بپوشانند(در مورد لوریكت هایی است كه در اسارت و دستی هستند) و حتی بعضی اوقات به پشت می خوابند.

این لوری ها، بازیگوش هستند. همه چیز به چشم این پرنده، اسباب بازی است ْآنها وسایل صدادار مثل زنگ را دوست دارند. این پرنده برای نگهداری به قفس بزرگ و نظارت زیاد در هنگام بیرون بودن از قفس نیاز دارد.

اگر نسبت به وسایل و حریمشان احساس تهدید كنند ، می توانند رفتار تهاجمی از خود نشان دهند. 2لوری در یك قفس می توانند به همه صدمه بزنند مگر آنكه جفت هم باشند. با توجه به رژیم غذایی این پرنده كه بیشتر براساس میوه و شهد است، مدفوع آنها كثیف و مایع(آبكی )است


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top