1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

لوریکیت کوچک Little Lorikeet

Little-Lorikeet

Little Lorikeet

Glossopsitta pusilla

لوریکیت کوچک ( Little Lorikeet) با نام علمی Glossopsitta pusilla یک گونه طوطی بومی استرالیا می باشد. لوریکیت کوچک یک نوع طوطی کوچک با رنگ بدن سبز رنگ می باشد که دارای یک صورت قرمز رنگ است. زیستگاه طبیعی لوریکیت کوچک جنگل های گرمسیری و نیمه گرمسیری خشک و هم چنین جنگل های گرمسیری و نیمه گرمسیری مرطوب می باشد.

لوریکیت کوچک معمولا از شهد گل ها تغذیه می کند و برای اولین بار توسط جورج شاو در سال ۱۹۷۰ توصیف گردید. از نام های متداول لوریکیت کوچک می توان به : طوطی کوچک ، لوریکیت سرخ رو و … اشاره نمود.

طول بدن لوریکیت کوچک حدود ۱۵ سانتی متر می باشد و نر و ماده دارای ظاهری کاملا مشابه هستند هر چند که بدن ماده ها کمی کم رنگ تر می باشند. تاج ، گلو و گونه ها قرمز رنگ می باشند ، پشت گردن و شانه به رنگ برنز می باشد و باقی مانده ی پرهای بدن به رنگ سبز می باشند. عنبیه چشم نیز به رنگ طلایی می باشد.

عمده ی رژیم غذایی لوریکیت کوچک از میوه و گرده می باشد ، هم چنین از چمن ها ، درخت چای و … نیز تغذیه می کنند.

فصل تولید مثل از ماه می تا دسامبر می باشد که لانه را به صورت توخالی در یک درخت می سازند و معمولا ۳-۵ تخم مدور سفید رنگ می گذارند که پس از ۳ هفته تخم ها تبدیل به جوجه می شوند.

اطلاعات بیشتر:

لوریکیت کوچک LITTLE LORIKEET با نام علمی Glossopsitta pusilla هم چنین با عناوین طوطی لوری کوچک، لوریکیت صورت قرمز، لوری صورت قرمز، کیت سبز، کیت کوچک، پاراکیت سبز، طوطی سبز تره فرنگی و … مشهور می باشد.

طول بدن لوریکیت کوچک ۱۵ سانتی متر و وزن تقریبی آن ۳۰-۵۰ گرم می باشد. این طوطی تنها دارای یک نژاد می باشد. طوطی های بزرگسال عمدتا به رنگ زرد و سبز دیده می شود و صورت به رنگ قرمز و برنزه می باشند. منقار سیاه و چشم ها زرد رنگ می باشند.

در طوطی های کم سن صورت به رنگ قرمز کم رنگ و کسل کننده می باشد و بخش فوقانی گردن کمترین میزان رنگ قهوه ای دیده می شود . منقار قهوه ای تیره و چشم نیز قهوه ای می باشند .


 

 

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top