1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

کالدونین لاریکیت New Caledonian Lorikeet

New Caledonian Lorikeet

New Caledonian Lorikeet

Charmosyna diadema

کالدونین لاریکیت

لوریکیت Caledonian با نام علمی Charmosyna diadema یک لوریکیت منقرض شده مربوط به جزیره ی Melanesian از کالدونیای جدید می باشد. طول بدن لوریکیت Caledonian حدود ۱۸-۱۹ سانتی متر می باشد که ۷-۸ سانتی متر از آن مربوط به دم باریک و نازکش می باشد. هم چنین این لوریکیت دارای بال های نازک و بلند نیز می باشد.

لوریکیت Caledonian ماده به طور کلی دارای بدنی سبز رنگ می باشد و دارای تاج آبی-بنفش می باشد و ران پا آبی می باشد . چهره به رنگ زرد می باشد . دم به رنگ سبز تیره در بالا و در زیر به رنگ زرد-زیتونی می باشد. منقار نارنجی – قرمز است و عنبیه چشم احتمالا نارنجی رنگ می باشد.

خصوصیات ظاهری لوریکیت Caledonian نر ثبت نشده است اما براساس اطلاعات گونه های مشابه احتمالا آنها به رنگ قرمز هستند و به احتمال زیاد کمی بزرگ تر از لوریکیت Caledonian ماده می باشند.

پیگیری این طوطی بسیار مشکل است و اعتقاد بر این است که لوریکیت Caledonian در جنگل های مونتانه و مرطوب زندگی می کرده است اما به طور فصلی در خارج و داخل جنگل ها پرواز می کند.

لوریکیت Caledonian به طور کلی از شهد ، گرده ، شکوفه و گاهی اوقات میوه های نرم تغذیه می نماید و معمولا در گله هایی کمتر از ۱۰ نفر زندگی می کردند.


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top