1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

ماکائو شانه قرمز Red-shouldered Macaw

Red-shouldered Macaw

ماکائو شانه قرمز 

Red-shouldered Macaw

Diopsittaca nobilis

ماکائو شانه قرمز (Red-shouldered Macaw) با نام علمی Diopsittaca nobilis یک ماکائو کوچک سبز رنگ بومی آمریکای جنوبی و از گروه بزرگ طوطی های گرمسیری می باشد. نام گذاری این طوطی با عنوان ماکائو شانه قرمز به خاطر داشتن یک علامت و طرح قرمز رنگ روی بال می باشد. هم چنین ماکائو شانه قرمز به عنوان کوچک ترین ماکائو شناخته شده است که طول بدن آن حدود ۳۰-۳۵ سانتی متر می باشد . ماکائو شانه قرمز بومی زمین های پست گرمسیری ، ساوانا و سرزمین های مردابی از ونزوئلا ، گینه نو ، بولیوی ، برزیل و پرو می باشد . هم چنین ماکائو شانه قرمز به عنوان یک طوطی خانگی بسیار مناسب قابل تربیت می باشد. البته به علت از دست دادن زیستگاه و تجارت بی رویه این ماکائو در لیست گونه های در معرض خطر انقراض قرار گرفته است.

ماکائو شانه قرمز به طول حدود ۳۰ سانتی متر و وزن بدنی حدود ۱۶۵ گرم می باشد که دارای یک دم باریک و یک سر بزرگ می باشد . بدن دارای پرهای سبز روشن می باشد با پرهای آبی در ناحیه ی سر و بالای منقار دیده می شوند. چشم ها به رنگ نارنجی هستند و اطراف چشم دارای یک پوست لخت سفید رنگ می باشد.

ماکائو شانه قرمز لانه ی خود را به صورت حفره ای درون درخت ایجاد می کند و معمولا ۳-۴ تخم سفید می گذارد که تخم ها پس از ۲۴-۲۶ روز تبدیل به جوجه می شوند و جوجه ها ۵۴ روز پس از تفریخ تخم پردار می گردند.


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top