1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

طوطی ملنگو یا پاراکیت طوق صورتی

طوطی ملنگو یا پاراکیت طوق دار هندی Rose Ring

سایز : 30 تا 40 سانتیمتر

خو گرفتن : در صورتی که از زمان جوجه گوشتی و یا جوجه کرکی تو یا تازه پر در آورده توسط انسان بصورت دستی با سرنگ پرورش یابد طبیعتا اهلی و رام می شود اما نوع وحشی یا مسن آن آنطور که باید اهلی نخواهد شد ....هرچه سن آن پایینتر و جوجه تر باشد بهتر رام میشود (که در مورد همه طوطی سانان همینطور است)....نوع ماده آن کمی تهاجمیست اما نرها آرامتر هستند. تونایی صحبت: یکی از بهترین سخنگو ها در میان پاراکیتهاست.

میزان سر و صدا: کمی زیاد اما متغیر بستگی به خود پرنده دارد که آیا تمایل به سروصدا دارد یاخیر و اینکه درکجا و چگونه آموزش دیده باشد.

طول عمر: 30 تا 40 سال

تعیین جنسیت: تا قبل از بالغ شدن اثرات طوق بصورت خطی دودی کمرنگ فقط در زیر گردن و منقار نرها نمایان است. اما بعد از 2.5 تا 3 سالگی نرها در ناحیه دور تا دور گردن صاحب طوق مشکی و صورتی خواهند شد...بنابر این اگر ملنگویی دیدید که طوق گردن ندارد 2 احتمال وجود دارد: 1-ماده بالغ هست 2-جوجه نابالغ هست که نر یا ماده بودن آن با دقت به زیر گردن و زیر منقار پایینی و مشاهده یا عدم مشاهده اثرات طوق دودی رنگ مشخص می شود.

وضعيت جوجه این پرنده در بازار ايران : جوجه گوشتي يا سرنگي ملنگو و همچنين شاه طوطي از بهمن ماه تا اواخر خرداد در بازار موجود است ( پاكستاني ها زود تر و ايراني ها دير تر وارد بازار ميشوند ) و از ٢-٢/٥ ماهگي شروع به دونخور شدن مي كنند ( از خرداد تا مرداد جوجه دونخور شده در بازار پيدا ميشود )

تفاوت های پاراکیت طوقدار هندی با پاراکیت طوقدار آفریقایی:

پاراکیت طوقدار هندی: رنگش سبزه تیره تر است. از نظر اندازه، مقداری بزرگتر. درازترین دو پره دم این طوطی به رنگ سبز میباشد که بالای آن مقداری آبی دارد. بوسیله رنگ منقار بالایی قابل تشخیص از گونه های دیگر است، منقار بالایی این گونه کاملا قرمز با تقطه ای مشکی در انتهای آن است.

پاراکیت طوقدار آفریقایی: منقار بالایی به رنگ قرمز تیره است که نوک آن سیاه میباشد. رنگ منقار پایینی این طوطی تقریبا کامل سیاه میباشد. پرهای زیرین دم این طوطی زرد کمرنگ است و درازترین دو پره دم این طوطی به رنگ آبی با سر زرد رنگ میباشد. گونه ی آفریقایی مقداری خجالتی و کم سر و صدا تر میباشد. دارای بدنی کوچکتر و دمی درازتر از نوع هندی است. محل پیدا شدن: غرب آفریقا و جنوب سودان

 

پاراکیت های طوقدار دارای 4 زیرگونه ی شناخته شده میباشند:

Psittacula krameri krameri - African Ringneck Parakeet

Psittacula krameri manillensis - Indian Ringneck Parakeet

Psittacula krameri borealis - Neumann's Ring-necked Parakeet (در شمال هند و نپال)

Psittacula Krameri parvirostris - Abyssinian Parakeet (در غرب آفریقا)

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top