1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

طوطی آمازون می الی Mealy Amazon

Mealy Amazon

Mealy Amazon

Amazona farinosa

با نامهای میلی و مایلی نیز در ایران شناخته می شود

پراكندگي:
این پرنده از جنوب مکزیک تا جنوب بولیوی و تا شرق برزیل يافت مي شود و ساکن جنگلهاي پر باران مي باشد.

توضیحات:
آمازون مي الي از سر تا دم به رنگ سبز است.سبز تیره از بالا و زیر پر و بال و پشت گردن و قسمت فوقانی کمر نمايان است.بعضی اوقات چند پر زرد در تاج امازون مي الي وجود دارد و برخی ديگر تاج بنفش مجزايي دارند. بالها به رنگ سبز است كه در حال پرواز به رنگ بنفش آبی ديده مي شود.دم به رنگ سبز با انتهاي زرد است.چشم قرمز بسیار بزرگ كه توسط یک حلقه بزرگ سفید احاطه شده(كه این بیشتر در كانورها دیده می شود).منقار خاکستری و نوک ها و پاها خاکستری کم رنگ هستند.پرنده هاي جوانتر همانند بالغ ها هستند اما چشمانشان به قهوه ای تیره ميگرايد.

اندازه و وزن:
پرندگان بالغ از سر تا انتهاي دم حدود 38 تا 40 سانتي متر طول دارند.

تغذیه :
در پرندگان وحشی میوه،دانه ها،آجیل،توت،جوانه و شکوفه و جوانه برگ و همچنین در مزارع ذرت از دانه هاي ذرت تغذيه ميكند.رژیم غذایی اصلی آمازون در درجه اول باید دانه ها ، آجیل ، میوه ها و سبزیجات سبز باشد و غذا هاي آماده مخلوط طوطی می تواند رژیم غذایی سودمندي باشد.

زندگي اجتماعی:
آمازون از زندگي با انسان لذت مي برد و همچنین در تعامل با دیگر پرندگان بسيار رابطه خوبي بر قرار ميكند.انها در حيات وحش بسیار اجتماعی بوده ودر گروههاي بزرگ زندگي مي كنند.به صورت جفت يا گروه های چند صد تايي دیده می شوند،اغلب با آمازون هاي دیگر و یا حتی با بعضی از ماكائو ها زندگي مي كنند.

فعالیت:
عاشق صعود و بازی هستند.و برايشان مقدار زیادی از اسباب بازی بايد فراهم شود.

تولید مثل:
این آمازون معمولا در اسارت به راحتي پرورش ميابد. در ابتدا ماههاي(آوریل تا اوایل ماه مه) معاشقه خود را آغاز مي كنند. سپس امازون ماده سه تخم گذاشته که حدود 28 روز روي تخم ها ميخوابد.پرنده هاي جوان در حدود 8 هفته بعد لانه را ترک ميکنند.

مشکلات نگهداري:
اگر پرنده سالم و پر انرژي را خريداري كرده باشيد و یک محیط خوب و رژیم غذایی مناسب در اختيار پرنده باشد تنها مشكلي كه مي ماند سر و صدا صبح امازون است كه می تواند اولین چیزی باشد كه شما را ازار دهد.

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top