1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

طوطی های دورگه هیبرید

hybrid-parrot طوطی های دورگه بین نژادی

از پانزده سال قبل تا کنون تلاشهایی برای اصلاح نژاد طوطی ها صورت گرفته و این راستا تهیه رنگهای متنوعی از طوطی ها انجام شده و در این زمیته تحقیقاتی در کشور استرالیا و اکثر کشورهای اروپایی به عمل آمده و موفقیت های بسیار زیادی به دست آمده.


امروزه افرادی زیادی علاقمند به انجام اینگونه عملیات اصلاح نژادی هستند و روز به روز به تعداد اینگونه پرندگان رنگارنگ می افزاید و این امر به علت محبوبیت این رنگ ها در بین پرورش دهندگان طوطی باعث شده است که تولید کنندگان آن تشویق شده و هر چه بیشتر اقدام به تولید و تکثیر این گونه های رنگی نمایند.


یکی از روش هایی که به ظهور شاه طوطی لوتینو(زرد) منجر می شود به این روش است:
در این روش شاه طوطی معمولی با طوطی ملنگو لوتینو(زرد) آمیزش داده می شود و گونه ای به نام شاه طوطی لوتینو(زرد) به وجود می آید.
در این روش نسل اول جوجه هایی به ظاهر سبز رنگ به وجود می آیند که ژن لوتینو را با خود حمل می کند.در مرحله بعد تمامی نتایج های ماده حذف می شود زیرا که ژن لوتینو مرتبط با جنس بوده و جوجه های ماده فاقد آن هستنند و در مرحله دوم جوجه های نر حاصله را مجدداً با شاه طوطی ماده معمولی آمیزش می دهند و این کار تا چهار نسل ادامه می یابد و درهر بار نتیجه حاصله را مجدداً با شاه طوطی ماده معمولی آمیزش می دهند تا این که عاقبت در نسل چهارم شاهد ظهور شاه طوطی لوتینو(زرد) می شوند.


روش دیگری برای تولید شاه طوطی لوتینو وجوی دارد که کمی سریع تر نتیجه می دهد:
در این روش طوطی ملنگو نر لوتینو را با شاه طوطی ماده معمولی آمیزش می دهند،ولی در چنین حالتی معمولاً نتایج حاصله از لحاظ حجم اندازه کوچکتر بوده و مشکلاتی در زمینه باربری و تولید مثل خواهد داشت.
جوجه های تولید شده از لحاظ نژادی خالص نبوده و این امر می تواند مشکلاتی را به وجود آورد البته کسانی هستند که این نظریه را رد نموده و اظهار می دارند که این کار سالیان سال است که در طبیعت انجام می شود .

امروزه بیشتر وارد کنندگان طوطی های دو رگه(هیبرید) طوطی ملنگوی زرد(لوتینو) ملنگوی سفید(البینو) ملنگوی آبی ملنگوی خاکستری را وارد کشور میکنند.

parrot-hybrids طوطی دورگه


 

 

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top