1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

روسلای زرشکی Crimson Rosella

crimson-rosella

Crimson Rosella

Platycercus elegans

رزیلا زرشکی (Crimson Rosella ) با نام علمی Platycercus elegans بومی شرق و جنوب شرق استرالیا می باشد که اغلب این گونه به عنوان طوطی نیوزلند و جزیره نورفولک معرفی شده است. زیستگاه مورد علاقه ی رزیلا زرشکی شامل جنگل های کوهستانی و باغ ها می باشد.

رزیلا زرشکی به عنوان یک رزیلا بسیار زیبا و آرام و هم چنین یک حیوان خانگی محبوب شناخته شده است.

طول بدن رزیلا زرشکی حدود ۲۶-۳۶ سانتی متر می باشد و عرض بدن با بال های باز ۱۶-۱۸ سانتی متر است.

جنس نر در رزیلا زرشکی به رنگ قرمز رنگ با گونه های بنفش- آبی می باشد ، پرها در ناحیه ی پشت بدن به رنگ مشکی و سفید و لبه های قرمز رنگ می باشد. پرهای دم به رنگ آبی تیره با پایه های سیاه و سفید هستند. ماده ها مشابه نرها هستند با این تفاوت که جثه ی کوچک تری دارند و در ناحیه ی پشت بدن یک الگوی خفیف سبز رنگ دارند.

رژیم غذایی رزیلا زرشکی در طبیعت شامل انواع میوه ها ، دانه ها ، شهد ، گل ، توت ها و چمن می باشد. علاوه بر آن در فصل تولید مثل از لارو حشرات نیز تغذیه ی می کنند که میزان بالایی پروتئین در اختیارشان قرار گیرد.

رزیلا زرشکی معمولا ۴-۶ تخم می گذارد که پس از ۱۹-۲۴ روز تخم ها تبدیل به جوجه می شوند. جوجه ها پس از ۵ هفته پردار می شوند و ۳-۴ هفته بعد مستقل می گردند.


روزلای شکيل پرنسس

طولش 36 سانتيمتر و ميط زيستش جنوب غربی استراليا است . پيشاني و بالای سر نرها قرمز و پررنگ مي باشد . گلو و صورت تا نزديکی چشم ها زرد . سينه و شکم بنفش تا آبي و پرهای پوششی بال سبزند . پيشانی و بالای سر ماده قهوه ای يا سبز قهوه ای مي باشد . صورت و گلو زرد کم رنگ است . تنها نوع ماده است که روی تخم ها می خوابد و از جوجه مراقبت مي کند . بين 4 تا 5 تخم گذارده و جوجه ها پس از 19 روز از تخم در آمده و 5 هفته بعد لانه را ترک می کند .


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top