1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

پاراکیت گردن زمردی پاراکیت یا لایارد Layard's Parakeet Emerald

Emerald Parakeet

Layard's Parakeet

پاراکیت گردن زمردی یا پاراکیت لایارد

EMERALD-COLLARED PARAKEET با نام علمی Psittacula calthrapae هم چنین با عنوان پاراکیت لایارد Layard’s Parakeet نیز شناخته شده است. طول بدن این طوطی ۲۹ سانتی متر است و وزن تقریبی آن حدود ۱۰۰ گرم می باشد . پاراکیت گردن زمرد تنها دارای یک نژاد می باشد.

طوطی نر دارای سر خاکستری/ آبی می باشد.چانه به رنگ سیاه است و دارای نوارهای بسیاری در سراسر ناحیه ی پائین گونه می باشد. هم چنین از گونه ها یک خط سیاه به سمت گردن دیده می شود. اطراف گردن به طور گسترده ای به رنگ سبز زمردی دیده می شود که علت نامگذاری این طوطی نیز می باشد. سطح رویی بدن به رنگ آبی/خاکستری دیده می شود. کفل به رنگ بنفش/ خاکستری کم رنگ دیده می شود. میانه ی بال به رنگ زرد/سبز دیده می شود که یک الگوی کاملا مشخص روی بال ایجاد کرده است. نوک دم به رنگ آبی است که در کنار با زرد همراه است. چشم ها در این طوطی به رنگ زرد دیده می شوند.

طوطی ماده کاملا مشابه طوطی نر است با این تفاوت که کمترین مقدار رنگ سبز را در صورت دارد و منقار به رنگ سیاه دیده می شود.

(Layard’s Parakeet) با نام علمی Psittacula calthropae یک طوطی بومی سریلانکا می باشد. نام رایج این طوطی با عنوان پاراکیت لایارد از اسم طبیعت شناس انگلیسی Edgar Leopold Layard گرفته شده است.

پاراکیت لایارد یک طوطی سبز رنگ به طول ۲۹ سانتی متر می باشد که ۱۳ سانتی متر آن مربوط به طول دمش می باشد. بزرگسالان در پاراکیت لایارد دارای یک سر آبی مایل به خاکستری می باشند که به وسیله ی یک یقه ی سبز از پشت جدا شده است. هم چنین یک نوار سیاه در ناحیه ی چانه نیز دیده می شود و دم نیز در ناحیه ی نوکش به رنگ زرد دیده می شود. فک فوقانی نرها قرمز و فک پائینی قهوه ای رنگ است. ماده ها کاملا مشابه نرها هستند فقط نوک کاملا مشکی است و رنگ سبز کمتری نسبت به نرها در ناحیه ی صورت دارد. افراد نابالغ اغلب به رنگ سبز دیده می شوند و دارای یک لایه ی نارنجی رنگ نیز می باشند.

پاراکیت لایارد یک طوطی بومی جنگل ها به خصوص لبه های جنگل و هم چنین باغ ها می باشد. به طور عمده رژیم غذایی پاراکیت لایارد شامل انواع میوه ها ، دانه ها ، جوانه و شکوفه می باشد ، این پاراکیت اغلب به صورت گروه های کوچک دیده می شود . پرواز پاراکیت لایارد به صورت سریع و مستقیم است.آنها لانه ی خود را به صورت حفره هایی درون درختان بزرگ ایجاد می کنند. اغلب ۳-۴ تخم سفید می گذارند.

Emerald-Parakeet


 

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top