1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

پاراکیت آیمارا Grey-hooded Parakeet

Grey-hooded Parakeet

Psilopsiagon aymara

پاراکیت آیمارا

با نام علمی Psilopsiagon aymara هم چنین به عنوان پاراکیت سیرا نیز معروف می باشد که بومی مرکز بولیوی و شمال غربی آرژانتین می باشد.

طول بدن پاراکیت آیمارا ۱۸-۲۰ سانتی متر است ، بال و پر به طور عمه سبز رنگ می باشد و پیشانی ، تاج ، پشت سر ،پشت گردن ، بین دو چشم و هم چنین گوش ها خاکستری رنگ می باشند. گونه ها ، گلو و قسمت فوقانی سینه به رنگ سفید – خاکستری می باشد. قسمت فوقانی شکم خاکستری _ آبی می باشد و شکم به رنگ سبز مایل به آبی است. ران پا زرد مایل به سبز است. سطح زیرین دم سبز تیره می باشد.

نر و ماده بسیار شبیه به هم هستند با این تفاوت که نرها رنگ روشن تری نسبت به ماده ها دارند و جوان ها نیز بیشتر به نرها شبیه هستند و جوجه ها در ۸ ماهگی به بلوغ می رسند.

رژیم غذایی اصلی پاراکیت آیمارا شامل انواع دانه ها ، میوه ها ، جوانه ها ، انواع توت و ذرات گیاهی می باشد که در اسارت باید به آنها مخلوط دانه با کیفیت بالا ، انواع میوه ها و سبزی جات چون هویج ،سیب ، ذرت ، برگ های سالادی و … داده شود.

چنان چه قصد نگهداری از پاراکیت آیمارا را در اسارت دارید قابل ذکر است که این پاراکیت نیاز دارد که در روز حتما چند ساعت را خارج از قفس سپری کند و در زمستان نیز نیاز به یک سرپناه گرم دارد که ترجیحا باید از شاخ و برگ تازه ی درخت باشد. معمولا پاراکیت آیمارا ۴-۶ تخم می گذارد که ۲۴ روز تخم ها تبدیل به جوجه می شوند و ۴-۶ هفته پس از آن جوجه ها پردار می شوند.

Grey-hooded-Parakeet


 

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top