1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

طوطی ماکسیمیلیان Scaly-headed Parrot

Scaly-headed-Parrot

Scaly-headed Parrot

Pionus maximiliani

Maximilian Parrot

طوطی ماکسیمیلیان

پراکندگی جغرافیایی: بیشتر نواحی شرقی امریکای جنوبی، شامل شمال برزیل تا بولیوی، پاراگوئه و ارژانتین.

اندازه: ۳۰ سانتی متر

جیره غذایی: غذای طوطی به همراه میوه و سبزیجات

پرندگان نابالغ: معمولا ارامتر و ساکت تر از پرنده های بالغ می باشند و پیشانی انها قرمز رنگ است. سینهء پرندگان بالغ ابی تر از پرندگان نابالغ است.

تعیین جنسیت: تفاوت ظاهری بین دو جنس نر و ماده وجود ندارد.

ویژگی و جزابیتهای پرنده: پرنده ی بسیار با استعدادی است و خیلی زود اهلی می شود. به این پرنده باید توجه زیادی مبذول داشت.این پرنده نه تنها توانایی تقلید صدای خوبی دارد بلکه در صورت خرید یک پرندهء جوان می توان انرا به پرنده ای بسیار اهلی و دست اموز تبدیل کرد.

با وجودی که گاه پرندگان بالغ صدای ناراحت کننده ی خس خس مانندی از خود در می اورند. ولی ممکن است این صدا غیر طبیعی بوده و نشانگر وجود بیماری اسپرژیلوزیس باشد که طوطیهای پیونوس نسبت به ان حساس هستند.

اصولا طوطیهای پیونوس رنگهای نامشخص و نامنظمی دارند. طوطی های ماکسی میلیان هم که عضو این گروه می باشند از این قاعده مستثنی نیستند. تنها گونه از طوطیهای پیونوس که رنگهای مشخص و منظمی دارد طوطی کله ابی است. سر این پرنده به رنگ ابی تیره است و از طوطی ماکسی میلیان زیباتر می باشد. با وجودی که سر طوطیهای جوان ابی رنگ نیست این پرنده را حتی در سنین جوانی می توان از روی نوار قرمز رنگ روی پیشانی در بالای منقار تشخیص داد.

طوطی ماکسی میلیان maximilian s parrot

اگرچه این طوطی مثل طوطیهای دیگر شناخته شده نیست و تنوع و زیبایی رنگ سایر طوطیها را هم ندارد ، اما برای نگهداری در منزل بسیار مناسب است.

اطلاعات بیشتر: 

طوطی سر فلس دار با نام علمی Pionus maximiliani یک گونه پرنده از خانواده ی طوطی سانان می باشد که اغلب پاینس ماکسیمیلیان ، طوطی ماکسیمیلیان و پاینس سر فلس دار نامیده می شود . پاینس ماکسیمیلیان بومی شرق برزیل ، مرکز و شرق بولیوی ، پاراگوئه و شمال آرژانتین می باشد که طیف وسیعی از زیستگاه های پوشیده از درخت ، جنگل های نیمه گرمسیری مرطوب تا خشک را پوشش می دهد. آنها به طور معمول به صورت جفت یا گله های کوچک دیده می شوند. علت نام گذاری آن ها به پاینس سر فلس دار نیز به دلیل حالت فلس فلسی و پوسته پوسته ی سر آنها ست که این گونه را از بقیه متمایز می گرداند.

طول بدن پاینس ماکسیمیلیان ۲۹ سانتی متر و وزن بدن آن چیزی حدود ۲۳۳-۲۹۳ گرم می باشد .

رنگ بدن بزرگسالان در پاینس ماکسیمیلیان سبز تیره می باشد و یک پیشانی سبز- سیاه رنگ دارند ، ناحیه ی چانه یک آبی تیره رنگ است و یک باندی را در ناحیه ی گلو ایجاد کرده است. حلقه ی چشم برهنه و سفید رنگ با نقاط خاکستری در جلو و عقب چشم و چشم ها قهوه ای تیره می باشند. در حالی که در نوجوان ها سر سبز کم رنگ ، پیشانی قرمز و ناحیه ی چانه یک آبی کم رنگ می باشد.


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top