1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

کانور سر گیلاسی Red-masked Parakeet

کانور سر گیلاسی

Red-masked Parakeet

Scarlet-fronted Parakeet

Aratinga wagleri

پاراکیت نقاب قرمز با نام علمی  Psittacara erythrogenys یک نوع طوطی با جثه ای متوسط بومی شمال غرب اکوادر و جنوب غرب پرو می باشد که یک پرنده ی خانگی بسیار محبوب است و اغلب به عنوان کانور سر گیلاسی مشهور می باشد و به عنوان بهترین کانور سخنگو مورد توجه می باشد.

کانور سر گیلاسی بدنی به طول ۳۳ سانتی متر دارد که نیمی از آن را دمش تشکیل می دهد. رنگ بدن کانور سر گیلاسی عمدتا سبز رنگ است همراه با سر قرمز رنگ ، گردن سبز رنگ و حلقه ی چشم آشکار و کاملا مشخصی دارد. هم چنین این رنگ قرمز سر در لبه ی بال ها ، ران وگاهی روی گردن نیز مشاهده می شود . نوجوانان پرهایی کاملا سبز رنگ دارند و رنگ قرمز پس از ۴ ماهگی آنها دیده می شود.

کانور سر گیلاسی پس از حفر لانه درون تنه ی درختان و جفت گیری معمولا ۳-۴ تخم سفید رنگ می گذارد که تخم ها پس از ۲۳-۲۴ روز تبدیل به جوجه می شوند و نوجوان ها پس از ۵۰ روز کاملا بال هایی سبز رنگ دارند.

کانور سر گیلاسی ب یکی از ۱۰ طوطی مهم دنیا است که از سال های ۱۹۸۱-۱۹۸۵ به ایالات متحده آمریکا وارد گردیدند که قبلا این نوع طوطی در مناطق محدودتری گسترش داشتند که امروزه جمعیت آنها در دنیا بیشتر گردیده است.

Red-masked-conure


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top