1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

کارولینا کانور یا پاراکیت کارولینا Carolina Parakeet

carolinaparakeet

Carolina Parakeet

Conuropsis carolinensisextinct

پاراکیت کارولینا (Carolina parakeet) با نام علمی Conuropsis carolinensis هم چنین با عنوان کانور کارولینا نیز مشهور بوده است که یک طوطی سبز کوچک بومی مناطق گرمسیری می باشد که دارای سر زرد رنگ و صورت قرمز مایل به پرتقالی با منقار رنگ پریده می باشد که بومی شرق ، میانه ی غرب و دشت های ایالات متحده بود و تنها طوطی بومی این منطقه بوده است. پاراکیت کارولینا از جنوب نیویورک به سمت ویسکانسین و کنتاکی، تنسی و خلیج مکزیک و هم چنین از سواحل اقیانوس اطلس به سمت شرق کلرادو یافت شد. پاراکیت کارولینا در جنگل های قدیمی در امتداد رودخانه ها و مرداب ها زندگی می کردند. پاراکیت کارولینا در اواسط قرن ۱۹ به یک طوطی نادر تبدیل گردید. آخرین رویت پاراکیت کارولینا در سال ۱۹۱۰ بود و گونه های موجود در باغ وحش در سال ۱۹۱۸ کشته شدند و پاراکیت کارولینا در سال ۱۹۳۹ منقرض شده اعلام شد.

پاراکیت کارولینا Carolina parakeet 

اولین اشاره و توصیف از پاراکیت کارولینا مربوط به سال ۱۵۸۳ توسط Sir George Peckham در فلوریدا بود. احتمالا قوی ترین دلیل مرگ پاراکیت کارولینا مربوط به طبیعت سمی آمریکا می باشد و گزارش هایی که نشان می دهند که پاراکیت کارولینا از دانه های سمی cockleburs خورده است.

پاراکیت کارولینا از نظر اندازه و ابعاد بدن بسیار شبیه به کانور خورشیدی می باشد . پاراکیت کارولینا دارای دو شکل جنسی می باشد و جنس نر کمی بزرگ تر از جنس ماده است. این طوطی طول عمر نسبتا طولانی داشته و در باغ وحش چیزی بیش از ۳۵ سال زندگی کرده است.


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top