1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

کاکادو سولفور کرست Sulphur-crested Cockatoo

sulphur-crested-coc-atoo-bird

Sulphur-crested Cockatoo

Cacatua galerita

کاکادو تاج زرد معروف به کاکادوی تاج گوگردی (Sulphur-crested Cockatoo) با نام علمی Cacatua galerita تنها گونه از خانواده ی کاکادوها می باشد که بدنی کاملا سفید رنگ دارد و ضمنا جثه ی کاکادو تاج زرد نسبتا از سایر کاکادوها بزرگ تر می باشد. زیستگاه و محل زندگی کاکادو تاج زرد اغلب در جنگل های پوشیده از درخت استرالیا و گینه نو می باشد. این کاکادو هم چنین به عنوان آفت مزارع و باغات نیز شناخته شده است و در اطراف مزارع از جمعیت بالایی برخوردار می باشد و به عنوان یک پرنده ی خانگی خوب و مهربان شناخته شده است.

کاکادو تاج زرد در استرالیا به طور گسترده ای در شمال و شرق گسترش یافته است و پراکنش آن از جنوب تاسمانی به جز مناطق با تراکم پائین پوشش گیاهی و خشک بسیار زیاد است ، هم چنین در اطراف شهرهای آدلاید ، ملبورن ، سیدنی و بریزین نیز تراکم بالایی دارد. در گینه نو نیز در تمام مناطق به جز مناطق کوهستانی و فاقد پوشش گیاهی از تراکم بالایی برخوردار است. کاکادو تاج زرد دارای ۴ زیر گونه می باشد که محل پراکنش آنها با یدکدیگر متفاوت است.

طول بدن کاکادو تاج زرد حدود ۴۴-۵۵ سانتی متر می باشد ، پر وبال به طور کلی سفید رنگ می باشند ، در حالی که تاج ، زیر بال ها و زیر دم زرد رنگ است. پاها به رنگ خاکستری و حلقه ی چشم سفید رنگ می باشد.

کاکادو تاج زرد یک طوطی با طول عمر بالا می باشد و حدود ۷۰ سال زندگی می کند و این طوطی به سیستم خوردن خاک رس جهت سم زدایی مواد غذایی شناخته شده است.

کاکادو تاج زرد لانه ی خود درون حفره های تودرتو می سازد و معمولا ۲-۳ تخم می گذارد که پس از ۲۵-۲۷ روز تخم تبدیل به جوجه می شود .


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top