1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

طوطی آفریقایی ماسكارنه African Mascarene Parrot

طوطی آفریقایی ماسكارنه (African Mascarene Parrot)

نام علمی: Mascarinus mascarinus

اندازه: حدود 35 سانتی متر

وزن: بین 400 تا 500 گرم

متاسفانه این گونه در دهه های اول قرن نوزدهم میلادی منقرض شده است. گزارشی در مورد آخرین پرنده از این خانواده بدین شرح است كه تا سال 1834 در اروپا نگهداری می شده و البته صحت این گزارش نیز مورد تردید می باشد.

زیستگاه این گونه منقرض شده، احتمالا در دو جزیره ماسکارنه و موریس در شرق ماداگاسكار واقع در اقیانوس هند بوده است.

طوطی ماسکارنه با نام علمی Mascarinus mascarinus از گونه های منقرض شده ی طوطی می باشد که از روی توصیف آن روی استخوان ها و بافت های فسیلی آن از جزیره ی ماسکارنه و موریس شناخته شده است.

این طوطی برای اولین بار توسط دوبوا در سال ۱۶۷۴ توصیف شد. در طول نیمه ی دوم قرن ۱۸ میلادی تعدادی از این طوطی به فرانسه صادر شد و در اسارت نگهداری گردید. این گونه توسط دانشمندان بسیاری چون لینه ،بریسون و بوفون توصیف و رده بندی گردید. در حال حاضر فقط ۲ عدد از این طوطی در موزه ی ملی تاریخ طبیعی پاریس وجود دارد.

طوطی ماسکارنه یک طوطی با جثه ی متوسط به اندازه ی طوطی اکلکتوس می باشد که دارای شکل ظاهری نسبتا شبیه به طوطی اکلکتوس نیز هست اگرچه سبک تر از اکلکتوس است و دم بلندتری نیز دارد. بدن در قسمت زیرین قهوه ای تیره مایل به خاکستری است ، پرهای دم سفید و سر خاکستری می باشد و پاها قهوه ای مایل به قرمز می باشند.

شواهد نشان داده که این طوطی در جزیره ی موریس نیز وجود داشته و در سال ۱۶۷۰ به عنوان کلاغ های سیاه توصیف شده است . یک صویر نیز از این پرنده در سال ۱۵۹۸ توسط ون گردن کشیده شده که ابعاد بدنش را ۲-۳ برابر پاراکیت ها نشان داده و هم چنین این طوطی را در سه رنگ توصیف کرده است که برخی این توصیف را قبول ندارند.

african Mascarene Parrot


 

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top