1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

طوطی بهشت یا پارادایس Paradise Parrot

Paradise Parrot

Psephotus pulcherrimus

Parrot Encyclopedia

طوطی بهشت یا پارادایس نام یک گونه منقرض‌شده از تیره طوطیان است.

طوطی بهشت (Paradise Parrot) با نام علمی Psephotus pulcherrimus یک طوطی با جثه ی متوسط با بال های رنگارنگ غیر طبیعی بومی کوئیزلند می باشد. هنگامی که محل زندگی آن در یک محدوده ی کوچکی بود آخرین گونه ی زنده ی آن در سال ۱۹۲۷ مشاهده گردید. جستجوهای گسترده و وسیع برای یافتن طوطی بهشت در سال های پس از ۱۹۲۷ برای تکثیر این طوطی با شکت مواجه شده و اعلام گردید که قطعا طوطی بهشت منقرض شده است.

طوطی بهشت به صورت جفت و یا گروه های کوچک دیده می شد و لانه ی خود را در تپه های تو خالی و در نزدیکی زمین می ساخت و عمده ی تغذیه ی آن از دانه های چمن بود.

دلایل کاهش ناگهانی طوطی بهشت : چرای بیش از حد ، تسطیح زمین ، آتش گرفتن محل زندگی طوطی بهشت ، شکار دسته جمعی پرندگان و چپاول پرندگان توسط پستاندارانی چون گربه . در اواخر قرن ۱۹ طوطی بهشت بسیار کمیاب شد و در سال ۱۹۱۵ تصور می شد که منقرض شده است و آخرین بار در ۱۴ سپتامبر سال ۱۹۲۷ مشاهده گردید.

طول بدن این پاراکیت حدود ۲۷ سانتی متر بود که نیمی از آن مربوط به دم بلندش می باشد. بال و پر بسیار رنگارنگ بود و یک ترکیب زیبای فیروزه ای، سبز، قرمز، سیاه و سفید، قهوه ای، نارنجی و آبی در بدنش دیده می شد.

در نرها پیشانی قرمز بود و در ناحیه ی اطراف چشم زرد و سبز رنگ بود ، در ناحیه ی گلو ، گونه و سینه به رنگ سبز زمردی تا فیروزه ای در دو طرف بدن بود و دارای تاج و پشت گردن سیاه و سفید بود.

ماده ها دارای پیشانی زرد مایل به قهوه ای کم رنگ بودند ، سر ، گلو ، سینه و گردن به رنگ زرد – قهوه ای بود ، شکم و دم آبی کم رنگ همراه با لکه های قرمز رنگ بود.

paradise parrot


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top