1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

طوطی پسکوت یا کرکس طوطی Pesquet's Parrot

Pesquet's Parrot

Psittrichas fulgidus

طوطی پسکوت یا کرکس طوطی

اندازه: 46 cm

وزن: 600-800 گرم

این طوطی دارای رژیم غذایی بسیار خاصی میباشد. فقط تعداد محدودی از انواع انجیرها جزو غذای این طوطی میباشد. گلها و شهد گل هم گزارش شده است. پرهای این طوطی بسیار گران قیمت میباشند. این پرنده تنها نوع از نژاد خودش میباشد.

در مورد این طوطی فرضیه های عجیبی وجود دارد، بعضی ها معتقند که این طوطی نزدیکی زیادی به طوطی خاکستری دم قرمز (کاسکو) دارد و عده ای نیز میگویند که شباهت های آن به طوطی اکلکتوس بیشتر است. اما چیزی که مشخص است این است که این یک طوطی بی نظیر میباشد.

این پرنده بشدت تهاجمی میباشد و جنس نر این طوطی میتواند گاهی اوقات مانند کاکادوها همسر خود را بکشد. نگهداری این پرنده با طوطی های دیگر توصیه نمیشود.

طوطی پسکیت PESQUET’S PARROT با نام علمی Psittrichas fulgidus هم چنین با عنوان طوطی والتورین Vulturine Parrot نیز مشهور می باشد. این طوطی به طول ۴۵ سانتی متر و وزن تقریبی ۶۰۰-۸۰۰ گرم می باشد و تنها دارای یک نژاد می باشد.

صورت طوطی نر بدون پر و لخت می باشد و به رنگ خاکستری/مشکی می باشد. پشت چشم یک علامت قرمز رنگ می باشد و ناحیه ی سینه تا بالای شکم به رنگ قهوه ای /مشکی دیده می شود و پرهای این ناحیه به رنگ خاکستری دیده می شوند. پرهای پائینی و پرهای زیرین بال به رنگ قرمز دیده می شوند. منقار به رنگ مشکی و چشم ها به رنگ قرمز/قهوه ای دیده می شوند.

طوطی ماده کاملا مشابه طوطی نر است با این تفاوت که علامت قرمز پشت چشم اصلا دیده نمی شود.

Pesquet's Parrot


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top