1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

طوطی های پویسفالوس poicephalus

طوطی های پویسفالوس poicephalus 

Poicephalus  طوطی های پایسفالوس

Poicephalus پویسفالوس به طوطی هایی گفته می شود که زیستگاه آنها بیشتر مناطق مرکزی و جنوبی آفریقا می باشد  که گونه های مختلفی چون طوطی مایر ، طوطی ژاردین ، طوطی سنگالی (در غرب افریقا) و طوطی سر قهوه ای را در بر می گیرد. به طور کلی Poicephalus پویسفالوس ها طوطی های محبوبی جهت نگهداری نزد علاقه مندان محسوب می شوند.

دارای جثه ی متوسط همانند کانورها ، لاریکیت ها و کایک می باشند.  البته Poicephalus تمایل دارد که کمی مستقل تر از سایر طوطی ها باشد و زمانی را خود به تنهایی به بازی با اسباب بازی و ورزش بپردازد. هم چنین یک Poicephalus وضعیت بدنی جذابی دارد مثلا می تواند به راحتی به جلو خم شود و حالتی شبیه به قوز کردن داشته باشد و یا به طرفین بچرخد.

پرطرفدار ترین و محبوب ترین گونه ی طوطی از پویسفالوسها Poicephalus طوطی سنگال می باشد که عنبیه چشم آنها به رنگ زرد می باشد. طوطی سنگال یک طوطی بازیگوش است و یکی از افراد را به عنوان صاحب واقعی خود انتخاب می کند. اگر از دوران جوجگی نزد انسان پرورش یابند اهلی شده و به صاحب خود خود می گیرند در غیر اینصورت پرنده ای باهوش است که اهلی کردنش و جلب اطمیان او کاری بسیار دشوار خواهد بود. آنها قیافه ای بداخلاق دارند اما بسیار دوست داشتنی می باشند.

طوطی شکم قرمز یکی دیگر از گونه های پویسفالوس Poicephalus است که به عنوان یک سخنگوی ماهر شناخته شده است ، این طوطی بسیار خوش مشرب ، دوست داشتنی و جذاب است. اگر زمان کافی برای آموزش به طوطی شکم قرمز صرف گردد دیگر صداهای ناخوشایند را تولید نخواهد کرد و نوع صحبت کردن آن نیز مقبول تر خواهد گردید.

انواع گونه های طوطی Poicephalus پویسفالوسشامل :

Senegal Parrot

Meyer’s Parrot

Red-bellied Parrot

Brown-headed Parrot

Red-fronted Parrot

Cape Parrot

Rüppell’s Parrot

Yellow-fronted Parrot

Niam-niam Parrot


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top