1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

طوطی شکم آبی Blue-bellied Parrot

Blue-bellied Parrot

Triclaria malachitacea

طوطی شکم آبی

(Blue-bellied Parrot) با نام علمی Triclaria malachitacea بومی جنگل های ساحلی جنوب غربی برزیل از شمال ریو گرانده دو سول به سمت جنوب باهایا می باشد که در مورد این طوطی مهاجرت فصلی بسیار مشاهده گردیده است.

طوطی شکم آبی در حال حاضر به دلیل تخریب زیستگاه و کشت محصولاتی چون توتون و موز در خطر انقراض قرار دارد. آنها در سراسر زیستگاه خود نادر هستند و تنها ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ عدد از آنها به طور کلی در زیستگاه هنوز زنده هستند.

طوطی شکم آبی یک نوع طوطی کاملا اجتماعی است که به طور معمول در جفت یا گروه های کوچک دیده می شود و در زمانی که در نقطه ای غذای مطلوب باشد و یا در جستجوی غذا باشند به صورت گله های بزرگ دیده می شوند. این طوطی توسط پرهای سبزش در میان درختان و جنگل ها پنهان می گردد و تنها در پرواز قابل مشاهده می باشد. پرواز آنها معمولا سریع و موج دار است.

طوطی شکم آبی لانه ی خود را روی شاخه های توخالی و یا حفره های درختان می سازد. هم چنین طول بدن طوطی شکم آبی ۲۸ سانتی متر می باشد. پرها عمدتا سبز رنگ هستند ، اگرچه پرهای سر ، سینه ، شکم و زیر دم زرد رنگ می باشد و چانه و ران به نگ آبی می باشد ، قسمت میانی شکم آبی مایل به بنفش می باشد. پرهای زیرین دم و پرهای پرواز به رنگ سبز مایل به آبی می باشند. ماده ها بسیار شبیه به نرها هستند ولی فاقد الگوی بنفش – آبی در ناحیه ی شکم می باشند.

رژیم غذایی طوطی شکم آبی معمولا از انواع میوه ها ، دانه ها ، آجیل ، جوانه ها ، شهد و حشرات و لاروها می باشد.

Blue-bellied Parrot


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top