1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

طوطی کوتوله صورت گاومیشی Buff-faced Pygmy Parrot

Buff-faced Pygmy Parrot

Buff-faced Pygmy Parrot

Micropsitta pusio

طوطی کوتوله صورت گاومیشی ( Buff-faced Pygmy Parrot) با نام علمی Micropsitta pusio یک طوطی سبز بسیار کوچک در جنگل های گرمسیری و نیمه گرمسیری و دشت های مرطوب غرب پاپوآ ، اندونزی و گینه نو می باشد. به طور کلی مطالعات کمی در مورد طوطی کوتوله صورت گاومیشی وجود دارد اما به نظر می رسد که کوچک ترین طوطی دنیا می باشد.

طول بدن طوطی کوتوله صورت گاومیشی چیزی حدود ۸٫۶ سانتی متر و وزن تقریبی آن ۱۱٫۵ گرم است. طوطی کوتوله صورت گاومیشی اولین بار توسط طبیعت شناس انگلیسی Philip Lutley در سال ۱۸۶۶ شناسایی و توصیف گردید و نام یونانی آن به معنی پسر کوچک می باشد. به طور کلی ۴ زیر گونه برای طوطی کوتوله صورت گاومیشی توصیف گردیده است ، اگرچه که آنها در رنگ و مناطق پراکنش با یکدیگر متفاوت می باشند.

طوطی کوتوله صورت گاومیشی Buff faced Pygmy Parrot طوطی کوتوله صورت گاومیشی ( Buff faced Pygmy Parrot)

جنس نر و ماده در طوطی کوتوله صورت گاومیشی کاملا مشابه یکدیگر می باشند ، سطح بالایی بدن عمدتا سبز رنگ است و البته همراه با یک لایه ی زرد رنگ نیز می باشد ، گونه ها ، صورت و تاج به رنگ چرم گاومیشی دیده می شود که علت نامگذاری نیز همین می باشد. هم چنین یک لکه ی آبی رنگ در بالای سر قرار دارد . چشم ها قهوه ای تیره و پاها خاکستری مایل به آبی می باشند.


 

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top