1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

طوطی ببری فروتن Modest Tiger Parrot

Modest Tiger Parrot

Psittacella modesta

 MODEST TIGER PARROT با نام علمی Psittacella modesta یک طوطی با طول حدودی ۱۴ سانتی متر و وزن تقریبی ۴۲ گرم می باشد. این طوطی به طور کلی دارای ۳ نژاد به شرح زیر می باشد:

P.m. modesta, P.m. collarius, P.m. subcollaris

در زیر گونه P.m. modesta نر دارای پیشانی، تاج و ناحیه بین دو چشم قهوه ای می باشد. پشت گردن به رنگ زرد دیده می شود. حاشیه پرها به طور کلی به رنگ قهوه ای دیده می شوند. هم چنین پرهای زیر دم به رنگ قرمز دیده می شوند. پرهای رویی به رنگ سبز دیده می شوند و یک سری پرهای ریز با لبه ی سیاه رنگ نیز دیده می شوند. منقار به رنگ آبی- خاکستری با لبه ی سفید رنگ می باشد. چشم ها نارنجی رنگ می باشند. ماده های دارای سر قهوه ای رنگ ، سینه نارنجی و به طور کلی پرها دارای حاشیه ی قهوه ای تیره می باشند .

در زیر گونه P.m. collaris نرها دارای پرهایی زرد رنگ در ناحیه ی یقه زیر پرهای قهوه ای می باشند. یک ته رنگ و بک گراند قرمزی زیر رنگ قهوه ای دیده می شود. ماده ها دارای رنگ زرد بسیار ضعیف در گلو هستند.

در زیر گونه P.m. subcollaris در ناحیه یقه دارای یک لایه نازک روشن زرد می باشد. سر قهوه ای تیره است و سطح بالایی پرها به رنگ سبز تیره دیده می شود. ماده ها سر قهوه ای تیره تری می باشد.

Modest-Tiger-parrot


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top