1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

طوطی چانه نارنجی Orange-cheeked Parrot

Orange-cheeked Parrot

Pionopsitta barrabandi

طوطی چانه نارنجی (Orange-cheeked Parrot) با نام علمی Gypopsitta barrabandi aurantiigena هم چنین به عنوان طوطی Barraband’ نیز شناخته شده است. طوطی چانه نارنجی در جنگل های گرمسیری ، جنگل های نیمه گرمسیری ، دشت های مرطوب برزیل ، آمازون شرقی ،جنوب ونزوئلا ، جنوب بولیوی ، اکوادر ، پرو و کلمبیا زندگی می کند.

طوطی چانه نارنجی در اسارت یک نوع طوطی آرام می باشدو شخصیت مهربان ، دوست داشتنی و ملایم و کاملا اجتماعی دارد و هم چنین باید با یک همسر نگهداری شوند و یا به صورت گروهی نگهداری شوند . در طبیعت طوطی چانه نارنجی تقریبا همیشه در گله دیده می شود و این طوطی به راحتی به آب و هوا و محیط جدید خو می گیرد و بسیار مقاوم است.

میانگین طول بدن طوطی چانه نارنجی حدود ۲۵ سانتی متر می باشد. بال و پر به طور کلی سبز رنگ می باشد ، سر سیاه رنگ و گونه ها نارنجی می باشند. سینه ، گلو و ران زرد- زیتونی می باشد. لبه ی بال ها نارنجی – قرمز است.نوک پرهای وسط دم به رنگ آبی دیده می شوند. ماده ها در سن ۱ سالگی و نرها در سن ۲ سالگی به بلوغ می رسند.

رژیم غذایی طوطی چانه نارنجی شامل شامل ترکیبی از میوه ها ی تازه ، سبزیجات و دانه ها می باشد.

ططوی چانه نارنجی معمولا ۴-۶ تخم می گذارد که پس از ۲۰ روز تخم ها تبدیل به جوجه می شوند ، جوجه ها پس از ۳۵-۴۵ روز پردار می شوند و پس از ۵۰ روز به طور مستقل زندگی می کنند.

Orange-cheeked-Parrot


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top