1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

بیرون بودن باجریگار/مرغ عشق/پاراکیت از قفس

مرغ عشق یکی از محبوب ترین پرندگان خانگی در سرتاسر دنیاست.بسیاری از افراد اجازه می دهند که طوطی ساعاتی را بیرون از قفس باشد بیرون آوردن مرغ عشق تجربه خوب و مثبتی هم برای پرنده و هم صاحب پرنده می باشد.

در اینجا چند دلیل و راهنما برای بیرون آوردن مرغ عشق شما از قفس وجود دارد که بیان می کنیم:


چرا ما اجازه پرواز به طوطی می دهیم؟


دلیل اصلی که ما اجازه پرواز به پرندگان و طوطی هایمان می دهیم این است که پرنندگان بطور طبیعی پرواز می کنند و در واقع پرواز کردن یکی از رفتار طبیعی و جزیی از وجود آنهاست. طوطی جوان که طولانی در قفس می ماند رو چوب نشیمنگاه مرتبا تند تند بالهایش را به هم می زند با این عمل عضلات بالها را از خستگی و بی حرکت ماندن نجات می دهد.

طوطی مسن تر نیز گاهی بالهایش را به هم می زند تا خستگی و زجر ساعتها بی تحرک ماند بالهایش کاهش یابد. مجبور کردن طوطی به زندگی قفسی عمل کاملا غیر طبیعی می باشد و پرنده شما خیلی خوشحال تر خواهد بود اگر گاهی اجازه بیرون آمدن و پرواز به او بدهید.

پشتکار داشتن:


شما باید هر روز زمانی را برای بیرون آوردن طوطی اختصاص دهین این عمل هر روزی می باشد. پررواز باعث می شود عضلات پرنده قوی شود و باعث آشنا شدن با محیط اطراف و برخورد نکردن با وسایل می شود. بنابراین هر چه طوطی بیشتر بیرون باشد با آشنا شدن با محیط اطراف امنیت بیشتری برایش فراهم می شود.

اجازه دهین چندین ساعت پرنده بیرون باشد و روزنامه یا پارچه برای مدفوع پرنده رو زمین بیاندازین. بار اول پرنده از باز شدن در قفس و بیرون آمدن هیجان زده و ترسیده است نگران نباشید به سرعت لذت بیرون بودن و پرواز باعث خوشحالی و راضی بودنش می شود.

امنیت:


اتاقی که برای بیرون آوردن مرغ عشق انتخاب می کنید باید برای طوطی امن باشد مهمترین نکته باز نبودن پنجره ها می باشد طوطی ها قصد فرار ندارن و تنها با دیدن فضای باز پرواز می کنند و توانایی بازگشت و پیدا کردن مسیر را ندارن و خطرات زیادی در کمین پرنده خانگیست.

گیاهان سمی از موارد دیگر است که باید از اتاق بیرون برده شون.

مکانهایی که سطح آنها آب می باشد مانند زینک آشپزخانه نیز خطرناک هستن پرنده با تصور اینکه سطحی برای فرود است ممکن است غرق شود.

کشو و کمدها همیشه باید بسته باشند.

بستن در سطل اشغال را فراموش نکنید امکان افتاده طوطی تو سطل و صدمه دیدن وجود دارد.

پنکه ها را خاموش کنید و اشیا تیز را از محل دور کنید.

ایجاد فضای بازی:


مرغ عشق ها به بازی کردن علاقه زیادی دارن زمانیکه با محیط اطراف اشنا شون شروع به بازی کردن می کنند استفاده از چوبهای نشیمن مختلف , پارکهای بازی برای پرندگان کوچک , قفسهایی که مجهیز به پارک بازی هستن ایده های خوبی برای شاد و خوشحال کردن طوطی می باشند.

می توانید به سلیقه خود با نشیمنگاههای مختلف محیط امن و مهیجی برای پرنده خود فراهم کنید.

برگرداندن طوطی به قفس:


طوطی برای خخوردن به قفس بر می گردد بنابراین اگر کار خاصی ندارین از اجبار کردن طوطی برای برگشتن به قفس خودداری کنید حتی اگر شب باشد نور چراغ را کم کنید طوریکه طوطی ببیند احتمال زیاد به قفس بر می گردد استفاده از کم کردن نور به همراه تشویقی و غذا در قفس طوطی را با این موضوع که کم شدن نور به معنای شب و زمان استراحت است آشنا می کند .

(ترجمه)

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top