1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
 • اطلاعات - آموزش - مشاوره
 • فروش انواع طوطی های خاص
 • در بهترین شرایط سن و سلامت
 • پرنده فروشی تخصصی طوطی سانان دنیای منقارکج ها
 • مکمل ها و غذاهای آماده تقویتی و تشویقی از برترین برندها
 • بزرگترین مرکز پخش انواع قفس های وارداتی برای طوطی ها
 • انواع لوازم جانبی - تجهیزات قفس و محصولات آموزشی
 • متنوع ترین مجموعه اسباب بازی های وارداتی معتبر برای طو
 • داروها و ساپلمنت های ضروری بهترین اکسپایر
اطلاعات - آموزش - مشاوره

اطلاعات - آموزش - مشاوره

فروش انواع طوطی های خاص

فروش انواع طوطی های خاص

در بهترین شرایط سن و سلامت

در بهترین شرایط سن و سلامت

پرنده فروشی تخصصی طوطی سانان دنیای منقارکج ها

پرنده فروشی تخصصی طوطی سانان دنیای منقارکج ها

مکمل ها و غذاهای آماده تقویتی و تشویقی از برترین برندها

مکمل ها و غذاهای آماده تقویتی و تشویقی از برترین برندها

بزرگترین مرکز پخش انواع قفس های وارداتی برای طوطی ها

بزرگترین مرکز پخش انواع قفس های وارداتی برای طوطی ها

انواع لوازم جانبی - تجهیزات قفس و محصولات آموزشی

انواع لوازم جانبی - تجهیزات قفس و محصولات آموزشی

متنوع ترین مجموعه اسباب بازی های وارداتی معتبر برای طوطی سانان

متنوع ترین مجموعه اسباب بازی های وارداتی معتبر برای طوطی سانان

داروها و ساپلمنت های ضروری بهترین اکسپایر

داروها و ساپلمنت های ضروری بهترین اکسپایر

طوطی ژاردین jardine parrot

Jardine's Parrot

Poicephalus gulielmi

Red-fronted Parrot

طوطی ژاردین

این طوطی در ایران كمیاب است و به ندرت در برخی از پرنده فروشی ها دیده میشود . اگرجوان باشد طوطی بسیار خوبی برای نگهداری در منزل است ، از خانواده طوطی های آفریقایی بوده و بیشتر خصوصیات طوطی خاكستری تیمنه و كونگو را دارد با این تفاوت كه به جایی خاكستری رنگ بودن سبز رنگ است. متاسفانه در ایران زیاد شناخته شده نیست و اینجا همه فقط طوطی خاكستری را میشناسد. بیاید با این طوطی زیبا آشنا بشیم .

این طوطی زیبا و دوست داشتنی با نام علمی Poicephalus gulielmi و نام انگلیسی JARDINE مشهور است. این جنس از طوطی آفریقایی شامل یك گونه و سه زیر گونه به نامهای زیر میباشد: P.gulielmi. gulielmi P. gulielmi. fantiensis P. gulielmi. massaicus

پراكنش : بومی آفریقا بوده از خانواده طوطی های آفریقایی و پسر عموی طوطی خاكستری كنگو و تیمنه میباشد.

مشخصالت ظاهری: اندازه جثه از نوك تا دم حدودا 28 سانتی متر و وزنش بیش 200 تا 230 گرم است. رنگ عمومی پرهای این پرنده سبز براق (متالیك) به همراه لكه های سیاه رنگ است. پیشانی پرنده و روی كت های بال به رنگ نارنجی میباشد . حلقه چشمی خاكستری یا صورتی چرك بوده و رنگ چشمها قهوه ای روشن است.

(بطور کلی لکه های نارنجی بعد از هربار تولکی بزرگتر میشوند ولی اندازه و حد اونها در زیرگونه های مختلف فرق میکنه. حتی ممکنه یک ژارذین بالغ فاقد این لکه ها باشه!

ژاردین های ماده و ژاردین های نابالغ دارای عنبیه تقریبا قهوه ای هستند. ولی نابالغ ها دارای نوک رنگ پریده تر هستند. پرهای سینه و شکم ژارذین های نوجوان مقداری به آبی میزند. منبع: avianweb.com )

در تصاویر زیر پرنده نر و ماده را میبینید

جنیست : لكه نارنجی رنگ پیشانی و كت ها در پرنده ماده كوچتر است.

فرق پرنده جوان و بالغ : در پرندگان جوان منقار بالایی صورتی رنگ(صورتی چرك) و لكه های رنگی بر روی سر و پیشانی وجود ندارد یا اینكه اگر وجود داشته باشد بسیار كوچك است. در طوطی های بسیار جوان رنگ چشم سیاه است. در تصویر زیر یك جوجه كاملا كوچك در حال غذا خوردن دیده میشود به رنگ چشم توجه كنید كاملا سیاه هست

در عكس زیر هم رنگ چشم جوجه كاملا مشخص است این جوجه ها زیر یكسال سن دارند در تصویر بعدی یك جوجه كاملا جوان را میبنید بیشتر از یكسال دارد و هنوز رنگ روی سر و كتها كامل نشده رنگ چشم قهوه ای روشن است این سن برای تربیت و نگهداری بسیار عالی است (البته در كشور ما كه جوجه پرورشی وجود نداره اگر چنین پرنده ای با چنین مشخصاتی پیدا كردید ارزش داره كه بخرید و از نگهداریش لذت ببرید)

طول عمر : سی سال .

خصوصیات ژرادین به عنوان پرنده خانگی : این طوطی در طبیعت و در میان همنوعان خود بسیار پر سر و صدا است. صدایش مانند شكلیك گلوله به صورت جیغهای رگباری و پشت سر هم هست. اما در اسارت پرنده آرامی است. همین خصوصیت باعث شده تا به یك پرنده خانگی جذاب تبدیل شود. مانند پسرعموهای خود اگر از جوانی آموزش داده شود توانایی تقلید صدا را دارد. بسیار بازیگوش، سرزنده ، شوخ طبع و كمی هم سر به هواست. استعداد یادگیری كارهای خنده دار و جالب را دارد و می تواند به یك دلقك واقعی تبدیل شود.

رژیم غذایی: حبوبات پخته یا خیس خورده یا جوانه زده، ذرت خام یا خشك ، میوه هایی مانند سیب، پرتغال، موز، گلابی، انار و سبزیجاتی مانند هویج، كرفس، لوبیا سبز همراه با غلاف، انواع غلات را می توان به این طوطی زیبا داد.

اطلاعات بیشتر:

طوطی آفریقایی ژاردین African Jardine Parrot

3 زير شاخه داره 1-ژاردين بزرگ(سمت راست شكل زير) 2-ژاردين كوچك(وسط شكل) 3- ژاردين بال مشكي

نر و ماده اون به غير از آزمايش ژنتيكیامكان پذير نيست اما سن اون رو ميشه از رویرنگ پيشانیو سر كتفهاش(پرهایسر بال هنگام جمع شدن) فهميد.

در ابتدا تا 6-7 ماهگیپيشانیو سر كتفهاش سبز هست اما به مرور تا 3.5 سالگیيك لكه نارنجیرویپيشانیو سر كتفهاش بوجود مياد.

در شكل زير يك ژاردين بالغ بالای3.5 سال هست.همونطور كه میبينيد پيشانیو سر كتفهایاون كاملا نارنجیشده.

اطلاعات بیشتر:

طوطی ژاردین یا طوطی پیشانی قرمز با نام علمی Poicephalus gulielmi یک نوع طوطی با جثه ای متوسط و عمدتا به رنگ سبز در مناطق گسترده ای از آفریقا می باشد. طوطی ژاردین دارای ۳ زیر گونه می باشد که دارای خطوط قرمز و نارنجی رنگ و وسعت این خطوط در سر ، بال ها و بدن در این ۳ زیر گونه با هم متفاوت می باشد.

طوطی ژاردین به عنوان یک حیوان خانگی بسیار محبوب مشهور شده و این محبوبیت به دلیل توانایی بالای آن در تقلید صدا و توانایی خوب صحبت کردن می باشد که البته این ویژگی باعث تجارت غیر قانونی این پرنده به صورت گسترده در دنیا گردیده است.

طول بدن طوطی ژاردین ۲۸ سانتی متر است که عمدتا به رنگ سبز است و دم کوتاهی نیز دارد. طوطی ژاردین دارای پرهای سیاه وسفید روی بال و پشت بدن است ، فک پائین خاکستری تیره است .

طوطی ژاردین بالغ نر و ماده در ظاهر بسیار شبیه به هم هستند و تفاوت ظاهری ندارند ، نوجوان ها اغلب فاقد رنگ قرمز و نارنجی روی سر و بال هستند.

طوطی ژاردین لانه اش را به صورت حفره ای در درختان می سازد و معمولا ۳-۴ تخم سفید رنگ می گذارد و پس از ۲۷ روز جوجه ها از تخم خارج می شوند و پس از ۸۰ روز لانه را ترک می کنند.

پرواز طوطی ژاردین بالای پوشش درخت و در واقع روی کانوپی درخت صورت می پذیرد و هنگام پرواز کردن تولید صدا می کنند.

طوطی ژاردین بسیار مهربان ، با محبت ، هوشمند و اهل تفریح و بازی است و برخی از آنها به خوبی صحبت می کنند و به صورت ماهرانه تقلید می کنند. خلق و خو ی مناسب ژاردین و توانایی صحبت کردن آن ، طوطی ژاردین را به یک حیوان خانگی محبوب تبدیل کرده است.

اطلاعات بیشتر:

این طوطی در ایران کمیاب است و به ندرت در برخی از پرنده فروشی ها دیده میشود . اگرجوان باشد طوطی بسیار خوبی برای نگهداری در منزل است ، از خانواده طوطی های آفریقایی بوده و بیشتر خصوصیات طوطی خاکستری تیمنه و کونگو را دارد با این تفاوت که به جایی خاکستری رنگ بودن سبز رنگ است. متاسفانه در ایران زیاد شناخته شده نیست و اینجا همه فقط طوطی خاکستری را میشناسد. بیاید با این طوطی زیبا آشنا بشیم . این طوطی زیبا و دوست داشتنی با نام علمی Poicephalus gulielmi و نام انگلیسی JARDINE مشهور است. این جنس از طوطی آفریقایی شامل یک گونه و سه زیر گونه به نامهای زیر میباشد:
P.gulielmi. gulielmi
P. gulielmi. fantiensis
P. gulielmi. massaicus پراکنش :
بومی آفریقا بوده از خانواده طوطی های آفریقایی و پسر عموی طوطی خاکستری کنگو و تیمنه میباشد. مشخصالت ظاهری:
اندازه جثه از نوک تا دم حدودا ۲۸ سانتی متر و وزنش بیش ۲۰۰ تا ۲۳۰ گرم است. رنگ عمومی پرهای این پرنده سبز براق (متالیک)* به همراه لکه های سیاه رنگ است. پیشانی پرنده و روی کت های بال به رنگ نارنجی میباشد . حلقه چشمی خاکستری یا صورتی چرک بوده و رنگ چشمها قهوه ای روشن است. در تصاویر زیر پرنده نر و ماده را میبینید جنیست :
لکه نارنجی رنگ پیشانی و کت ها در پرنده ماده کوچتر است.
در عکس زیر هم رنگ چشم جوجه کاملا مشخص است این جوجه ها زیر یکسال سن دارند

در تصویر بعدی یک جوجه کاملا جوان را میبنید بیشتر از یکسال دارد و هنوز رنگ روی سر و کتها کامل نشده رنگ چشم قهوه ای روشن است این سن برای تربیت و نگهداری بسیار عالی است (البته در کشور ما که جوجه پرورشی وجود نداره اگر چنین پرنده ای با چنین مشخصاتی پیدا کردید ارزش داره که بخرید و از نگهداریش لذت ببرید)
ر ژیم غذایی:
حبوبات پخته یا خیس خورده یا جوانه زده، ذرت خام یا خشک ، میوه هایی مانند سیب، پرتغال، موز، گلابی، انار و سبزیجاتی مانند هویج، کرفس، لوبیا سبز همراه با غلاف، انواع غلات را می توان به این طوطی زیبا داد.
ترجمه و تنظیم : شیکرا طوطی ژاردین

طول عمر :
سی سال .
خصوصیات ژرادین به عنوان پرنده خانگی :
این طوطی در طبیعت و در میان همنوعان خود بسیار پر سر و صدا است. صدایش مانند شکلیک گلوله به صورت جیغهای رگباری و پشت سر هم هست. اما در اسارت پرنده آرامی است. همین خصوصیت باعث شده تا به یک پرنده خانگی جذاب تبدیل شود. مانند پسرعموهای خود اگر از جوانی آموزش داده شود توانایی تقلید صدا را دارد. بسیار بازیگوش، سرزنده ، شوخ طبع و کمی هم سر به هواست. استعداد یادگیری کارهای خنده دار و جالب را دارد و می تواند به یک دلقک واقعی تبدیل شود.طوطی ژاردین
در تصویر زیر یک جوجه کاملا کوچک در حال غذا خوردن دیده میشود به رنگ چشم توه کنید کاملا سیاه هست

فرق پرنده جوان و بالغ :
در پرندگان جوان منقار بالایی صورتی رنگ(صورتی چرک) و لکه های رنگی بر روی سر و پیشانی وجود ندارد یا اینکه اگر وجود داشته باشد بسیار کوچک است.
در طوطی های بسیار جوان رنگ چشم سیاه است

jardinesparrots


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top