1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
 • اطلاعات - آموزش - مشاوره
 • فروش انواع طوطی های خاص
 • در بهترین شرایط سن و سلامت
 • پرنده فروشی تخصصی طوطی سانان دنیای منقارکج ها
 • مکمل ها و غذاهای آماده تقویتی و تشویقی از برترین برندها
 • بزرگترین مرکز پخش انواع قفس های وارداتی برای طوطی ها
 • انواع لوازم جانبی - تجهیزات قفس و محصولات آموزشی
 • متنوع ترین مجموعه اسباب بازی های وارداتی معتبر برای طو
 • داروها و ساپلمنت های ضروری بهترین اکسپایر
اطلاعات - آموزش - مشاوره

اطلاعات - آموزش - مشاوره

فروش انواع طوطی های خاص

فروش انواع طوطی های خاص

در بهترین شرایط سن و سلامت

در بهترین شرایط سن و سلامت

پرنده فروشی تخصصی طوطی سانان دنیای منقارکج ها

پرنده فروشی تخصصی طوطی سانان دنیای منقارکج ها

مکمل ها و غذاهای آماده تقویتی و تشویقی از برترین برندها

مکمل ها و غذاهای آماده تقویتی و تشویقی از برترین برندها

بزرگترین مرکز پخش انواع قفس های وارداتی برای طوطی ها

بزرگترین مرکز پخش انواع قفس های وارداتی برای طوطی ها

انواع لوازم جانبی - تجهیزات قفس و محصولات آموزشی

انواع لوازم جانبی - تجهیزات قفس و محصولات آموزشی

متنوع ترین مجموعه اسباب بازی های وارداتی معتبر برای طوطی سانان

متنوع ترین مجموعه اسباب بازی های وارداتی معتبر برای طوطی سانان

داروها و ساپلمنت های ضروری بهترین اکسپایر

داروها و ساپلمنت های ضروری بهترین اکسپایر

شرایط را برای حیوانات خانگی بهتر کنیم

فروشندگان اطلاع رسانی خوبی جهت پرورش جوجه های پرندگان زینتی به خریداران نمی دهند

باز هم باید از واژه متاسفانه استفاده کرد تمامی سایت های حامی حیوانات را که سر بزنید همیشه از وضعیت بسیار بد و تاسف وار نگهداری حیوانات خانگی در داخل کشور یا رفتارهای ناپسند با حیوانات گله و شکایت می کنند.

اما این فریادها کمتر به گوش کسی می رسد یا شاید بهتر باشد بگوییم اصلا نمی رسد مثلا افرادی که در سازمان محیط زیست هستند در صورت مشاهده تخلف با خلافکار شریک می شوند. در پاکستان مدتی قبل دو طوطی ارا از دست قاچاقچیان فرار کرده و از قفس پریده و به بالای دو منار یک مسجد رفتند انها که دسترسی به دو طوطی را غیر ممکن دیدند هر دو را با شلیک گلوله نابود کردند تا دست شخص دیگری هم به انها نرسد!.

در ایران وقتی یک پرنده شکاری بزرگ گرمازده شود یا به دلایلی به خانه ای پناه ببرد ماموران اتش نشانی انرا با کپسول خاموش می کنند. یک مار پیتون مدتی قبل در غرب تهران از پنجره خانه ای بیرون رفت و ماموران اتش نشانی با مشاهده این مار ۵ متری رشادت به خرج داده و انرا نیز کشتند ! البته مقصر اصلی صاحب مار است که اقدام به نگهداری حیوان وحشی غیر خانگی کرد معمولا اینطور افراد با نگهداری این گونه حیوانات درنده و غیر معمول سعی در ابراز وجود و خودنمایی دارند. معمولا انسان های ضعیف کارهای عجیبی می کنند مثلا شکارچی می شوند و از کشتن بی دلیل لذت می برند و این گونه رفتارها را راهی برای رهایی از گرفتاری ها و حالات بیمارگونه خود می پندارند.

اما موضوع این مطلب عدم اطلاع رسانی درست هنگام فروش جوجه پرنده هنگام فروش به شخص خریدار بود فروشنده موظف است تمامی نکات مهم را برای خریدار شرح دهد اما در بسیاری فروشگاه های حیوانات اطلاعات خوبی به خریدار داده نمی شود مدتی قبل مردی اهل کردستان به فروشگاه امد و وقتی دید من به جوجه ها غذا می دهم گفت: این چیه به اینا می دی؟ بعد ادامه داد: من چند تا از این جوجه ها از تهران گرفتم بردم فقط بهشون شیر می دادم ! یا در خاطر دارم یک روز قبل از اینکه فروشگاه منقارکج ها رو باز کنیم مردی تماس گرفت و یک جوجه مرغ مینا همراه قفس و غذا سفارش داد فرداش تماس گرفت و گفت مرد! گفتم مگه میشه چرا گفت هیچی اب و غذا هم می دادم اما زنده نموند وقتی بیشتر توضیح خواستم متوجه شدم هر موقع جوجه غذا طلب می کرده دانه های خشک سویا و دانه های پارس (پلت) را در دهان جوجه قرار می داده از همان موقع موتجه شدم این پول ها و سود و زیان های بسیار ناچیز ارزش انرا ندارند که ادم خود را مدیون یک پرنده یا هر جاندار دیگری بکند و تصمیم گرفتم هر بار که جوجه پرنده زینتی فروختم به صاحب جدیدش به اندازه کافی توضیحات بدهم. ضمنا جوجه های خیلی کوچک را به شهرستان ارسال نکنم مگر انکه مطمئن باشم امادگی دارند و شرایط درست است.

جوجه یک پرنده باید توسط پدر و مادرش بزرگ شود پس اگر در این سیستم دخالت می کنیم باید دست کم اطلاعات کافی داشته باشیم.

امیدواریم فرهنگ نگهداری از حیوانات در ایران و پاکستان و افغانستان پیشرفت کنه و شاهد جایگاه بهتری برای کلیه حیوانات در چنین کشورهایی باشیم. در افغانستان نوک زبان جوجه مرغ مینا را می برند با این امید و خرافات که در اینده بهتر سخنگو می شود ! و بدون شک حماقتی همراه با گناه بیش نیست.

همه جای دنیا و در کشورهای مختلف چنین افرادی پیدا می شوند اما امیدواریم کمتر شاهد چنین مواردی باشیم.

اگر فیلمی از بدرفتاری با حیوانات در موبایلی دیدید انرا حذف کنید هرگز اجازه ندهید این موارد بیشتر دیده شوند شما چه ناراحت شوید و چه خوشحال که حتما هم ناراحت می شوید اما باز افرادی به هدفشان می رسند پس با نگرفتن یا حذف کردن مانع پخش چنین فیلمها و کلیپهایی شوید.

هرگز حیوانات خود را جهت درمان یا واگذاری به دانشکده دامپزشکی نبرید انها حیوانات زنده را دائما پاره می کنند تا چیز جدید یاد بگیرند

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top