1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
 • اطلاعات - آموزش - مشاوره
 • فروش انواع طوطی های خاص
 • در بهترین شرایط سن و سلامت
 • پرنده فروشی تخصصی طوطی سانان دنیای منقارکج ها
 • مکمل ها و غذاهای آماده تقویتی و تشویقی از برترین برندها
 • بزرگترین مرکز پخش انواع قفس های وارداتی برای طوطی ها
 • انواع لوازم جانبی - تجهیزات قفس و محصولات آموزشی
 • متنوع ترین مجموعه اسباب بازی های وارداتی معتبر برای طو
 • داروها و ساپلمنت های ضروری بهترین اکسپایر
اطلاعات - آموزش - مشاوره

اطلاعات - آموزش - مشاوره

فروش انواع طوطی های خاص

فروش انواع طوطی های خاص

در بهترین شرایط سن و سلامت

در بهترین شرایط سن و سلامت

پرنده فروشی تخصصی طوطی سانان دنیای منقارکج ها

پرنده فروشی تخصصی طوطی سانان دنیای منقارکج ها

مکمل ها و غذاهای آماده تقویتی و تشویقی از برترین برندها

مکمل ها و غذاهای آماده تقویتی و تشویقی از برترین برندها

بزرگترین مرکز پخش انواع قفس های وارداتی برای طوطی ها

بزرگترین مرکز پخش انواع قفس های وارداتی برای طوطی ها

انواع لوازم جانبی - تجهیزات قفس و محصولات آموزشی

انواع لوازم جانبی - تجهیزات قفس و محصولات آموزشی

متنوع ترین مجموعه اسباب بازی های وارداتی معتبر برای طوطی سانان

متنوع ترین مجموعه اسباب بازی های وارداتی معتبر برای طوطی سانان

داروها و ساپلمنت های ضروری بهترین اکسپایر

داروها و ساپلمنت های ضروری بهترین اکسپایر

کانور طلایی Golden conure

کانور طلایی Golden Parakeet

Guarouba guarouba

نام علمی :
Aratinga guarouba که اخیرا به (Guaruba guarouba ) تغییر نام پیدا كرد
توضیحات:
bavaria كانور یا كانور طلایی در منطقه ایی دور افتاده در شمال شرقی برزیل برای اولین بار دیده شد.گفته میشود مدت طولانی هست كه این پرنده شناخته شده است. دکتر گرین متذكر شده است که این پرنده با عنوان طوطی طلایی در سال 1887 شناخته و درباره ان توضیحاتی وجود داشته،او توصیه می کند که نمونه ایی از كانور طلایی در باغ وحش لندن در سال 1871 وجود داشته.برای اولین بار در سال1939 در سریلانکا تكثیر شده اند و در سال 1945 در ایالات متحده نیز این گونه با موفقیت تكثیر شد.با توجه به تخریب هزاران هکتار از جنگل ها و زیستگاه بومی خود این گونه زیبا به شدت کاهش یافته طوری كه امروزه آنها بسیار نادر و محافظت شده هستند.كه حتی در اسارت نیز تعداد محدودی وجود دارد و وضعیت آنها بسیار نگران كننده است.

مشخصات ظاهری:
bavaria كانور یا كانور طلایی عضو کوچکی از خانواده طوطی سانان به شمار میرود با در نظر گرفتن اینكه یكی از زیباترین كانور ها میباشد.پرهای طلایی زرد رنگ درخشانی كل جثه را پوشانده كه تنها بخشی از انتهای بالها به رنگ سبز دیده میشود.دارای چشم های قهوه ایی رنگ كه توسط یک حلقه فاقد پر سفید احاطه شده و رنگ منقار شاخی کم رنگ است و پاهای صورتی روشن دارند.

اندازه و وزن:
كانور طلایی در زمان بلوغ تا 35.5 سانتیمتر رشد میكند و وزنی حدود 249 گرم خواهد داشت.

تغذیه:
آنها از خوردن انواع جوانه ها،دانه ها،آجیل،میوه ها،سبزیجات،و غذاهای تجاری لذت میبرند و همچنین می توانند از غذا های طبیعی كه انسان استفاده میكند تغذیه كنند.

تكثیر:
كانور طلایی به راحتی در اسارت قابل تكثیر است انها در زمان تولید مثل حالت بسیار تهاجمی پیدا میكنند.ولی یكی از مشكلات اصلی برای تكثیر در این گونه این است كه اگر جفتی همسر خود را از دست بدهد بعید است كه كانور طلایی دیگری را به عنوان جفت قبول كند.كانور ماده 3 تا 4 عدد تخم میگذارد كه حدود 25 روز به نگه داری از انها میپردازد و 10 هفته به جوجه ها در لانه رسیدگی میكند.

مشكلان نگه داری در اسارت:
این گونه از طوطی سان هم مانند تمامی هم خانوادهایش پرنده پر سر و صدایی ست.

خرید كانور طلایی :
كانور طلایی به عنوان یک حیوان خانگی به آسانی در دسترس نیست و بسیار گران میباشد.اگر خوهان خرید این گونه در ایالات متحده هستید به اسانی نمیتوانید ان را به دست بیاورید مگر آنکه هم خریدار و هم فروشنده از سازمان حیات وحش ایالات متحده مجوز داشته باشند.

اطلاعات بیشتر:

کانور طلایی با نام علمی Guaruba guarouba دارای پر ها و بال های زرد روشن با حاشیه ی سبز رنگ می باشد که در جنگل های خشک و سرزمین های مرتفع در برزیل زندگی می کند که البته به خاطر جنگل زدایی و تجارت غیر قانونی بی رویه ی آن در لیست گونه های در معرض خطر قرار گرفته است.

طول بدن کانور طلایی ۳۴ سانتی متر است که همراه با بال های عمدتا زرد رنگ همراه با قسمت های سبز رنگ در بخش بیرونی بال ها و دم می باشد. در ظاهر کانور طلایی نر و ماده با هم تفاوتی در رنگ ندارند اما در نوجوان ها رنگ زرد کم تر و رنگ سبز بیشتری در بال ها دیده می شود .

کانور طلایی

کانور طلایی در قسمت های شمالی برزیل پراکنده شده است و اولین بار در سال ۱۹۸۶ مورد مطالعه قرار گرفت که کانور طلایی طی سال دو زیستگاه دارد که طی فصولی که تولید مثل نمی کنند در جنگل های مرتفع خشک زندگی می کنند و در فصل تولید مثل به سمت مناطق باز در لبه ی جنگل به سمت مزارع کشاورزی می روند.

کانور طلایی یک گونه ی اجتماعی در زندگی ، تغذیه ،خواب و حتی تولید مثل با افراد گروه خود می باشد. تغذیه ی کانور طلایی اغلب از میوه ها ، دانه ها ، گل ها ، جوانه ها ، کشت های ذرت ، کرچک هندی و انبه می باشد.

کانور طلایی در سن ۳ سالگی به بلوغ می رسد که اقدام به حفر لانه در درختی در ارتفاعات می نماید و عمق لانه ای که کانور طلایی حفر می کند معمولا بیش از سایر گونه ها می باشد. سپس به طور متوسط ۴ تخم می گذارد که پس از ۳۰ روز تخم ها تبدیل به جوجه می شوند.

کانور طلایی


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top