1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
 • اطلاعات - آموزش - مشاوره
 • فروش انواع طوطی های خاص
 • در بهترین شرایط سن و سلامت
 • پرنده فروشی تخصصی طوطی سانان دنیای منقارکج ها
 • مکمل ها و غذاهای آماده تقویتی و تشویقی از برترین برندها
 • بزرگترین مرکز پخش انواع قفس های وارداتی برای طوطی ها
 • انواع لوازم جانبی - تجهیزات قفس و محصولات آموزشی
 • متنوع ترین مجموعه اسباب بازی های وارداتی معتبر برای طو
 • داروها و ساپلمنت های ضروری بهترین اکسپایر
اطلاعات - آموزش - مشاوره

اطلاعات - آموزش - مشاوره

فروش انواع طوطی های خاص

فروش انواع طوطی های خاص

در بهترین شرایط سن و سلامت

در بهترین شرایط سن و سلامت

پرنده فروشی تخصصی طوطی سانان دنیای منقارکج ها

پرنده فروشی تخصصی طوطی سانان دنیای منقارکج ها

مکمل ها و غذاهای آماده تقویتی و تشویقی از برترین برندها

مکمل ها و غذاهای آماده تقویتی و تشویقی از برترین برندها

بزرگترین مرکز پخش انواع قفس های وارداتی برای طوطی ها

بزرگترین مرکز پخش انواع قفس های وارداتی برای طوطی ها

انواع لوازم جانبی - تجهیزات قفس و محصولات آموزشی

انواع لوازم جانبی - تجهیزات قفس و محصولات آموزشی

متنوع ترین مجموعه اسباب بازی های وارداتی معتبر برای طوطی سانان

متنوع ترین مجموعه اسباب بازی های وارداتی معتبر برای طوطی سانان

داروها و ساپلمنت های ضروری بهترین اکسپایر

داروها و ساپلمنت های ضروری بهترین اکسپایر

خرج و مخارج نگهداری کاسکو چقدر است؟

Miser-birds

خرج و مخارج نگهداری کاسکو چقدر است؟

 

توجه: نرخ های اعلام شده مربوط به سال 86 می باشند ! 

یکی از مهمترین سوالها که قبل از خرید کاسکو برای هرکسی پیش میاد این هست که کاسکو چقدر خرج دارد و آیا من از خرج و مخارج کاسکو برمیایم یا نه؟.

اولین خرجی که برای نگهداری از کاسکو لازم و ضروری هست محل زندگی آن یعنی قفس هست. ارزان ترین و استانداردترین قفسی که میتونید برای نگهداری کاسکو پیدا کنید مدل 1033 هست که قیمت آن حدود 50هزارتومان هست. همانطور که میدونید کاسکو باید در ارتفاع باشه وگرنه دچار استرس و اضطراب میشه و ممکن هست پرکن و افسرده بشه. به همین دلیل باید برای قفستان یه پایه تهیه کنید که قیمت آن هم حدود 25هزارتومان هست که میتونید از چهارپایه یا هرچیز دیگری استفاده کنید و هیچ کدوم مثل پایه ی قفس زیبا و شکیل نیست.

یکی از نکات بسیار مهم که حتما باید بهش توجه داشته باشید این هست که تو ایران هیچ واکسنی برای کاسکو وجود نداره و شک نداشته باشید اگر به کاسکویتان واکسن تزریق کنید خواهد مرد. تنها در صورتی به کاسکو واکسن میزنند که دچار بیماری خطرناک نیوکاسل شده باشه که در اون صورت هم متاسفانه به زنده بودنش زیاد امیدی نیست. پس توجه داشته باشید که کاسکوها مثل سگ و گربه ها نیستند که نیاز به واکسن زدن داشته باشند. همانطور که میدونید سگ ها و گربه ها حتما باید شناسنامه داشته باشند که در شناسنامه دوره های واکسن هایشان و سلامتی شان ثبت می شود. اما کاسکوها نیاز به شناسنامه و واکسن ندارند و شناسنامه گرفتن برای کاسکو تنها جنبه ی ظاهری دارد.

کاسکوها پرنده هایی بسیار باهوش و بازیگوش هستند که برای تقویت هوششان و سرگرم کردنشان و تشویق کردنشان لازم به خریدن اسباب بازی هست. اسباب بازیها شکل ها و اندازه ها و همینطور قیمت های گوناگونی دارند. اسباب بازیها از قیمت 4هزارتومان شروع می شوند و حتی در مدل های خاص و به قول فروشندگان وارداتی و خارجی به سی هزارتومان هم میرسند. اما یک اسباب بازی معمولی بین 6تا12 هزارتومان قیمت دارد. معمولا هرموقع اسباب بازی توسط کاسکو خراب بشه باید اسباب بازی جدیدی جایگزین آن شود اما زمان معمول آن هردوماه هست که باید مقداری پول هر دوماه برای اسباب بازی کاسکویتان کنار بگذارید. اگر توانایی خرید اسباب بازی برای کاسکویتان ندارید میتوانید از میوه ی درخت کاج ، مقوا ، در نوشابه ، نی ، چوب بستنی و... استفاده کنید ( درصورت اطمینان کامل به بهداشتی بودن شی ها)

یکی دیگر از خرج های دیگر مواد خوراکی تقویتی و مکمل برای کاسکوها هست. از این دسته میتوان به سنگ های معدنی و کف دریاها اشاره کرد که یه سنگ معدنی خوب حدود هشت هزارتومان قیمت دارد که معمولا کاسکوها روزی یک نوک به آن میزنند و میشه گفت حدود هر سه ماه تمام می شود و حتی شاید هر شش ماه. غذاهای تقویتی زیادی هم در بازار به شکل های گوناگون وجود دارد از غلات چرب و چیلی بگیرید تا میوه های خشک شده ی آفریقایی ! حقیقت آن هست که اگر وعده های غذایی کاسکویتان را با دقت انتخاب کنید و به آن عمل کنید هیچ نیازی به این غذاهای تقویتی نیست. اما اگر وسواس یا پول اضافی دارید میتوانید این غذاها رو از 15تومان تا 50تومان تهیه کنید.

یکی دیگر از مکمل های مفید پودر ویتامین هست که ویتامین های مورد نیاز بدن کاسکو را تامین میکند. قیمت حدودی این پودرها بین هفت تا پانزده هزارتومان هست که ارزش خریدن دارد چون اگه به هر دلیلی وعده های غذایی نتواند تمام ویتامین های مورد نیاز کاسکو رو تامین کند این پودرها که در آب کاسکو ریخته می شود این کار رو انجام می دهد و مانع ضعیفی و بیماری کاسکو میشود.

اصلی ترین بخش از خرج و مرج کاسکوها مربوط به تغذیه شان و غذایشان می شود. میتوان گفت کاسکو جز غذایشان هیچ خرج دیگری ندارد که غذاهایی که میخورند در اکثر خانه ها وجود دارد. دیگه در کمتر خونه ای میشه آجیل و میوه و سبزیجات پیدا نکرد که اگر همچین خونه ای وجود داشته باشد در اون خانه کسی هوس خریدن کاسکو نمی کند!

در تمام ایران غذای اصلی کاسکو تخمه شناخته می شود و در اکثر پرنده فروشی های ایران کاسکوها تنها با تخمه تغذیه می شوند. در کل کاسکو در روز به شش الی هفت وعده غذا نیاز دارد که هر وعده مقداری از آجیل یا میوه یا سبزی یا حبوبات و غلات خواهد بود. شما میتونید از یک دونه سیب برای یک هفته استفاده کنید. روزی پنج تا پسته یا روزی سه تا بادوم زمینی حساب کنید. یک قاشق ذرت یا نخود آب پز یا نیم پز حساب کنید. فقط توجه داشته باشید که هیچگاه از غذاهای خودمون مثل پیتزا یا قرمه سبزی به کاسکو ندید! زیرا که چربی و نمک باعث مریض شدن و حتی مرگ کاسکو می شود.


در کلام آخر بگویم کاسکو قبل از اینکه هزینه ی زیادی داشته باشه نیاز به زمان و تلاش زیادی برای نگهداری و مراقبت دارد. شاید تمام هزینه و مخارج کاسکو در ماه به ده هزارتومان هم نرسد و حتی شاید به پنج هزارتومان هم نرسد اما میتونم با جرات بگم که حداقل روزی به چهارساعت برای تمرین نیاز دارد. روزی یک ساعت برای تعویض آب و غذا و روزنامه ی کف قفس و جارو کردن پرهای کاسکوی عزیزتان در تمام خانه نیاز داشته باشد. حداقل روزی یک ساعت به تمرین سخنگویی نیاز دارد. هر هفته به حمام نیاز دارد. هر دوماه یکبار باید کاسکوتان رو پیش دامپزشک جهت چک آپ ببرید و...

پس اگر قصد خریدن کاسکو رو دارید و از جهت خرج و مخارج نگران هستید میتونم بهتون بگم اگه تو خونتون میوه و آجیل پیدا میشه و توانایی خریدن تخمه و هر دوماه یکبار شش تومان بابت اسباب بازی رو دارید با خیال راحت بروید و کاسکوی مورد نظرتان رو بخرید. اما توجه داشته باشید که آیا از عهده ی زحمات و تلاش برای نگهداری کاسکو برمیایید یا نه؟

منبع: نوشته شده توسط مدیران انجمن دنیای منقارکج ها 


فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top