1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
 • اطلاعات - آموزش - مشاوره
 • فروش انواع طوطی های خاص
 • در بهترین شرایط سن و سلامت
 • پرنده فروشی تخصصی طوطی سانان دنیای منقارکج ها
 • مکمل ها و غذاهای آماده تقویتی و تشویقی از برترین برندها
 • بزرگترین مرکز پخش انواع قفس های وارداتی برای طوطی ها
 • انواع لوازم جانبی - تجهیزات قفس و محصولات آموزشی
 • متنوع ترین مجموعه اسباب بازی های وارداتی معتبر برای طو
 • داروها و ساپلمنت های ضروری بهترین اکسپایر
اطلاعات - آموزش - مشاوره

اطلاعات - آموزش - مشاوره

فروش انواع طوطی های خاص

فروش انواع طوطی های خاص

در بهترین شرایط سن و سلامت

در بهترین شرایط سن و سلامت

پرنده فروشی تخصصی طوطی سانان دنیای منقارکج ها

پرنده فروشی تخصصی طوطی سانان دنیای منقارکج ها

مکمل ها و غذاهای آماده تقویتی و تشویقی از برترین برندها

مکمل ها و غذاهای آماده تقویتی و تشویقی از برترین برندها

بزرگترین مرکز پخش انواع قفس های وارداتی برای طوطی ها

بزرگترین مرکز پخش انواع قفس های وارداتی برای طوطی ها

انواع لوازم جانبی - تجهیزات قفس و محصولات آموزشی

انواع لوازم جانبی - تجهیزات قفس و محصولات آموزشی

متنوع ترین مجموعه اسباب بازی های وارداتی معتبر برای طوطی سانان

متنوع ترین مجموعه اسباب بازی های وارداتی معتبر برای طوطی سانان

داروها و ساپلمنت های ضروری بهترین اکسپایر

داروها و ساپلمنت های ضروری بهترین اکسپایر

3 دقیقه با امید شایگان

لوازم پرندگان

هرسال پیش از نوروز یکم سخن پراکنی می کردم که امسال نزدیک بود فراموش کنم 

سخن نخست 

مخفیگاه طوطی که بجای مخفی کردن پرنده داخل خود چند صد میلیون تومان پول مخفی کرده بود !! 

صاحب این مخفیگاه مثل همه طلا و دلارهاشو جاهایی قایم می کنه که عقل جن هم نرسه اما اینبار خودش هم فراموش کرده بود که این مخفیگاه براش چقدر عزیزه !  مردم معمولا شمش های طلا رو داخل یخچال فریزر یا دلارهارو در جاهایی نگه می دارن که کسی شک نکنه.

یکی از مشتریان منقارکج ها امروز وسیله ای رو به فروشگاه اورد تا اونو تعویض کنه مقدار زیادی دلار و یوان داخل اون جا گذاشته بود ساعتی بعد با نگرانی تماس گرفت و پرسید که آیا آنجا جا مانده اند؟ مقدار بسیار زیادی بود دور از تصور شاید اگر بخواهیم انرا به تومان تبدیل کنیم بیش از چندصد میلیون تومان !!!!!!!!! می دانم باورش سخت است اما در همان لحظات خودم را بجای اون شخص قرار دادم شاید سکته می کرد احتمالا کل سرمایه زندگیش بود احتمالا زندگیش ازهم می پاشید امشب چطور می خوابید و... طاقت نیاوردم.

هنگامی که تماس گرفت موقع پاسخ دادن به این سوال که اینجا هست یا خیر در چند صدم ثانیه فکر کردم که با این مقدار پول چقدر زندگی تغییر می کند اما در همان لحظه به این فکر کردم که من با این پول چیکار می توانم بکنم ؟ مثلا بهترین اتومبیل را بخرم چگونه سوارش شوم ؟ بهترین ویلا و خانه چگونه داخلش قدم بگذارم بنشینم و غذا بخورم ؟ بگذارم بانک سودش را بگیرم خرج چه کاری بکنم تمامی اینها با بن بست روبرو می شدند به قول اقای امیر قبادی همکار دوست داشتنی ام : این پولها و مال دنیا مال مور می شوند. گفتم بله اینجاست بی نهایت خوشحال شد تشکر می کرد پرسیدم برای چه تشکر می کنی پول خودت بوده دیگر.

قبلا فکر می کردم اگر چنین مبلغی پیدا کنم نمی تونم اونو به صاحبش بازگردان کنم اما امشب فهمیدم من از زندگی سلامتی و دل خوش و ارامش برای مادرم و خودم و اطرافیانم می خوام نه سرطان و گرفتاری و ... من عاشق زندگیمم شب ها خوشحال می رم خونه از مغازه برای گربه هام تشویقی و جایزه می برم همه چیز تو زندگیم دارم من واقعا خوشبختم تلقین نیست. 


 سخن دوم 

اگر می خواهید یک سال تمام سرما نخورید ویتانسی بخورید من 3 سال هست که امتحان کرده ام حقیقت دارد : ویتانسی بخور سرما نخور ! و اما اگر همچنان سرما می خورید بدانید یک باکتری بنام هلیکوباکتری درون دستگاه گوارش شما بیش از اندازه مجاز وجود دارد به پزشک مراجعه کنید و داروهای لازم را مصرف کنید.


سخن سوم

شیر نخورید بله شیر نخورید و گول تبلیغات رو هم نخورید هیچ دلیلی ندارد که من و شما شیر مصرف کنیم آنهام این میزان که این ها در تبلیغاتشان عنوان می کنند روزی 3 لیوان شیر ! شیر مفید است اما نه مصرف زیاد آن آنهم شیرهای حالا که به هر چیزی شبیه هستند جز شیر - در خاطر دارم 11 سالم بود شبی در دهی میهمان بودیم صبح هنگام رفتم در جایگاه گاوها دیدم گوساله ها از مادرها جدا نگهداری می شوند و التماس می کنند برای رسیدن به پستان مادر و کمی شیر خوردن علت را جویا شدم فهمیدم می خواهند شیر را خود بخورند و گوساله ها را مجبور می کنند از دوران نوزادی بجای شیر علف بخورند از ان زمان هزاران بار شیر خورده ام اما با عزاب وجدان - حرف من اینه که بدونیم که چه ظلمی می کنیم بعضی از ما واقعا هرگز نمی فهمیم مثلا فکر می کنیم گاو شیر اضافی داره و دو دستی تقدیم ما می کنه درحالی که اگر هم شیر واقعی به منو شما بدهند بخوریم باید بدانیم که آن سهم گوساله ای است که ملتمسانه زجه می زند برای دریافت شیر اما به کشتارگاه هدایت می شوند. من و شمای ایرانی اطلاعاتمون درباره تغذیه صحیح در حد 0 است ما در کوچه خیابانها فقط فست فود داریم و از انواع غذاهای گیاهی و دریایی . حتی تنوع غذایی بی اطلاع هستیم عموم ما فکر می کنیم غذا یعنی فست فود و انواع  چلوکباب و خورشت. ما بد زندگی می کنیم بد می خوریم. می خوام سعی کنم اطلاعاتمو درباره غذاها بالا ببرم مثلا شاید شیرسویا حتی مفیدتر از شیر گاو باشد. مصرف گوشت قرمز را کم کنید از انرژی های مخربی که در اثر خوردن لاشه حیوانات خصوصا گاو و گوساله بترسید عامل اصلی افسردگی در دنیا خوردن گوشت قرمز است دوری کنید منم عاشق همبرگر و ... هستم اما بعنوان جایزه و پاداش می خورم باورش سخت اما روزشماری می کنم تا موقعش فرا رسد  اما هرچه کمتر گوشت قرمز مصرف کنید روحیه ای شادتر خواهید داشت.


سخن چهارم

فراموش کردم  همینارو فعلا داشته باشید انشالله اگر عمری داشتید سال دیگه بقیشو براتون می گم 


 

 

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top